237
Оголошення Премії імені Бориса Возницького у Мистецькому Арсеналі

Оголошення Премії імені Бориса Возницького у Мистецькому Арсеналі

Чт, 18 апреля 2013
Киев, Украина
вул. Лаврська, 12 [на карте]

У Мистецькому Арсеналі  відбудеться офіційне оголошення Премії імені Бориса Возницького "За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи" 18 квітня 2013 року о 16.30 відбудеться офіційне оголошення Премії імені Бориса Возницького "За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи" та складу Експертної ради Премії.

 


Премія заснована Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом "Мистецький Арсенал", Львівською Національною галерею мистецтв та Благодійним фондом "Мистецький Арсенал". 

Унікальність премії визначається у першу чергу масштабом особистості, чиє ім’я та подвижницьку діяльність вона вшановує – Бориса Григоровича Возницького (1926-2012). Життєпис великого Музейника виходить далеко за межі звичного реєстру подій та фактів – його внесок в українську культуру і музейну справу неможливо переоцінити і важко перевершити. Але ця людина жила і працювала не у легендарну давнину, а у наш час, поруч із нами, саме тому її заслуги стали орієнтиром і зразком самовідданості професії, виняткової відповідальності перед покликанням та зворушливої турботи про здобутки національної культури для колег-сучасників.
 
Борис Возницький – знакова постать для українського музейництва, чия професійна діяльність забезпечила його незаперечний авторитет серед українських та іноземних колег. Протягом 50 років він очолював Львівську національну галерею мистецтв. За ініціативи Бориса Возницького засновано нові художньо-меморіальні музеї: Музей першодрукаря Івана Федорова, Музей-садиба Шашкевича, Музей «Русалки Дністрової», Музей найдавніших пам'яток Львова, Музей Пінзеля;  відновлено замки Галичини: Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький. Борисом Возницьким віднайдено і врятовано десятки тисяч творів мистецтва, зроблено численні наукові відкриття, серед яких –  творчість Іоганна Георга Пінзеля.
 
Борис Возницький був президентом Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), Головою Музейної ради при НКММК «Мистецький Арсенал», засновником Благодійного фонду "Мистецький Арсенал". Він був удостоєний звань Героя України, заслуженого працівника культури України та Польщі, доктора honoris causa, академіка Української академії мистецтв, а також був лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка.
 
Премія покликана відзначити виняткові досягнення професіоналів музейної галузі, котрі стали основою етапних якісних змін у роботі окремих музеїв та у музейній справі України загалом.

Премія імені Бориса Возницького має на меті підкреслити унікальне суспільне значення музеїв у сучасному світі і відзначити першорядну роль у розвитку музейної справи найвидатніших професіоналів цієї галузі, вона покликана консолідувати професійну спільноту, пропагувати перспективи професії музейника.
Премією будуть відзначатися співробітники музеїв, дослідники, науковці, збирачі-ентузіасти, музейні колективи, які своєю діяльністю сприяли виявленню, фіксації, збереженню та популяризації національної культурної спадщини, формуванню та збереженню музейних колекцій, створенню новітніх експозицій, реалізації освітніх проектів, застосуванню інноваційних форм діяльності, інституалізації та популяризації музейної сфери.
 
Оголошення лауреата та вручення Премії імені Бориса Возницького «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи» відбуватиметься раз на два роки до дня народження Бориса Григоровича Возницького. У 2013 році до цієї дати приурочено офіційне оголошення про заснування Премії.
 
Право висувати кандидатури на здобуття Премії матимуть громадяни України, представники музейних колективів, закладів культури, творчих спілок, бібліотек, університетів, книжкових видавництв, засобів масової інформації тощо. Призовий фонд Премії становить 20 тисяч гривень.
До складу експертної ради Премії ім. Б.Г.Возницького входять:
-Вялець Адріана Феодосіївна – директор Національного музею українського народного декоративно мистецтва, заслужений працівник культури України;
-Івакін Гліб Юрійович – заступник директора Інституту археології НАН України;
-Копитько Олексій Вікторович – заступник голови правління Українського центру розвитку музейної справи, керівник проекту "Музейний простір";
-Лаєвський Сергій Лазаревич – директор Чернігівського історичного музею 
ім. В.В.Тарновського, президент Українського Національного комітету Міжнародної Ради Музеїв;
-Федорук Олекса́ндр Касьянович – мистецтвознавець, доктор мистецтвознавства, професор, Академік Академії мистецтв України;
-Чуєва Катерина Євгенівна – вчений секретар і куратор колекції мистецтва Стародавнього світу Національного музею мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків, координатор проектів Секції професіоналізації музейного персоналу Українського комітету ICOM;
-Яців Роман Миронович – мистецтвознавець, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, професор.
 
Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК "Мистецький Арсенал":
"Борис Григорович Возницький – аскет-подвижник вітчизняного музейництва, постать, поза усіма сумнівами, виняткова для української культури. Завдяки його натхненній і героїчній праці історія українського мистецтва поповнилася численними сторінками, йому ми завдячуємо збагаченням національної культурної скарбниці десятками тисяч унікальних пам’яток. Серед них – твори Іоганна Георга Пінзеля, які нещодавно тріумфально експонувалися в Луврі. Українська культура відчула непоправну втрату, коли минулого року Борис Григорович пішов із життя. Відчуваючи моральний обов’язок вшанувати пам’ять цього генія, ми прийняли рішення про заснування Премії, аби взірець його діяльності і надалі надихав та стимулював музейну спільноту. Адже музейна справа в Україні найбільше завдячує самовідданій праці ентузіастів, які, незважаючи на жодні обставини, продовжують зберігати та відкривати нашу культурну спадщину для майбутніх поколінь. Борис Григорович стояв біля витоків створення Мистецького Арсеналу, і мені випала честь та велика радість тісно співпрацювати із ним у створенні унікальних експозицій у Києві. Я завжди відчувала дружнє плече підтримки Вчителя".
 
Церемонія нагородження першого лауреата премії відбудеться у Мистецькому Арсеналі під час проведення Всеукраїнського міжмузейного проекту "Велике і Величне".
 
ІНФОРМАЦІЯ
Проект "Велике і Величне" стане ключовою мистецькою подією офіційної програми відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Русі та масштабно презентує історію українського мистецтва від найдавніших часів і донині. Шедеври з колекцій 60 музеїв, зібрані в одному часі і просторі, потужною енергетикою культурної пам’яті нашого народу ствердять відчуття причетності до величного спадку української культури. Проект «Велике і Величне» стане важливим кроком у напрямку консолідації професійної музейної спільноти, поворотним моментом для актуалізації та популяризації музейних колекцій, матиме стратегічне значення для реформування музейної галузі України, підкреслюючи високий статус та вагомість Музею для збереження культурної пам’яті нації та розвитку суспільства в цілому.
Порядок подання документів на здобуття Премії – на сайті Мистецького Арсеналу з 15 квітня 2013 року artarsenal.in.ua
Реєстрація на участь в урочистій презентації премії для спеціалістів відбувається за електронною адресою  vika-boyko@ukr.net.

Офіційне оголошення: 18 квітня о 16:30
Чекаємо на Вас за адресою: Київ, Лаврська, 12. НКММК "Мистецький Арсенал",

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ — МИСТЕЦТВО НАЗАВЖДИ!

Премія ім. Бориса Возницького "За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи"
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 16 апреля 2013