252
художник Никифор в Киеве

Никифор у Києві (16.05-31.05.2013)

Пт, 31 мая 2013
Киев, Украина
вул. Лаврська, 9 [на карте]

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва триватиме виставка творів видатного польсько-українського художника-примітивіста  Никифора (Дровняка) з колекції Музею Никифора у Криниці (Польща).


На виставці буде представлено 100 творів художника різних періодів і різної тематики, які виявляють яскраву самобутність і неординарність творчого стилю митця, що й здобули йому світову славу.

У своїх творчих пошуках Никифор дотримувався християнської філософії, тому біблійна тема – одна з провідних у його малярстві. Багатою є і його спадщина світської тематики – сотні картин, які розповідають про життя українських лемків та їхньої батьківщини – Лемківщини.

На відкритті заспіває  зірка лемківської пісні – Юля Дошна

17 травня з 15:00 до 18:00 у Малому залі Будинку кіно, Саксаганського, 6, у рамках проекту, відбудеться показ фільму «Мій Никифор» режисера Кшиштофа Краузе та зустріч з режисером.

«Мій Никифор». 60-і роки XX століття. В невеликому лемківському містечку Криниця, живе дивний дідусь – практично німий, кульгавий та на перший погляд розумово відсталий. На будь-якому підручному матеріалі – папері, картоні, газетах, на стіні – малює олівцем, крейдою та аквареллю. Свої роботи просто роздає звичайним перехожим і просить милостиню. Він називає себе Никифор і нічого не розповідає про своє минуле. 

 «Мій Никифор» - це базована на реальних подіях історія 8 останніх років життя художника Никифора Епіфанія Дровняка (1895-1968), якого зараховували до п'ятірки найвідоміших примітивістів світу. 

Роль Никифора, вже хворого, вічно голодного й гнаного художника, втілила 84-річна актриса Христина Фельдман. 

Не так уже й багато існує на світі художників, чиї імена друкували б у світових енциклопедіях мистецтва. Нехай так - через світове визнання, але Україна має пізнавати своїх дітей - тих, хто частково або повністю їй належав. І навчитися гордитися ними.

м. Київ
16 травня - 31 травня
Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29© md-eksperiment.org

Опубликовано: 23 апреля 2013