168
фото выставка александр хворост в музее

Фотовиставка Олександра Хвороста у ДХМ (30.04-26.05.2013)

Вс, 26 мая 2013
Днепр, Украина
вул. Шевченка, 21 [на карте]

30 квітня, о 16:00, у Дніпропетровському художньому музеї відкривається виставка художньої фотографії Олександра Хвороста


Олександр Хворост (1976 р. н.) – член Національної спілки фотохудожників України, учасник і лауреат різних за тематикою фотоекспозицій у Дніпропетровську та багатьох містах України. 2010 року його було відзначено Золотою медаллю на XV звітній виставці НСФХУ, що проходила у Києві, у категорії «Спорт».

Захоплення Олександра фотографією розпочалося ще у шкільні роки: він навчався азам фотосправи у батька і відвідував фотогурток.

Із появою цифрової фотографії аматорське захоплення Хвороста фотографією переросло у пристрасть. З роками майстерність Олександра набула високого фахового рівня. 2005 року він стає учасником дніпропетровського фотоклубу «Автор», а після участі у звітній колективній виставці фотоклубу 2009 року його приймають до Національної спілки фотохудожників України.

На персональній виставці Хвороста у Дніпропетровському художньому музеї представлено 50 чорно-білих творів. Олександр каже, що для нього фотографія – це відображення реальності; проте він не ставить собі за мету відображати об’єктивну реальність: «Я стараюся відображати те, що бачу конкретно я. Тому що ми всі сприймаємо світ по-різному».

За словами куратора виставки, найстарішого члена спілки Марлена Матуса, Олександр Хворост – фотохудожник надзвичайний для нашого часу, для якого фотомистецтво стало не матеріальним світом, а духовним. «Його фотографії психологічні й філософськи осмислені. Роботи примушують глядача глибоко замислитися і вдивлятися в обличчя людей на фотографіях, відчути їхню глибину, їхню долю і світ, у якому вони живуть. Людина для Олександра цікава своїм внутрішнім світом. І за допомогою фотографії він краще пізнає себе і навколишній світ, у якому живе. Фотографії Олександра - це не мода, яка приходить і минає, а те, що залишається назавжди і називається мистецтвом. Роботи Олександра Хвороста, як говорив О. С. Пушкін, “чувства добрые лирой пробуждают”».

Фотовиставка Олександра Хвороста у ДХМ працюватиме по 26 травня.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Тел. 744-60-35, 47-33-38 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 30 апреля 2013