159
Виставка Юрія Євдущенка в ДХМ

Виставка Юрія Євдущенка в ДХМ (16.05-9.06.2013)

Вс, 09 июня 2013
Днепр, Украина
вул. Шевченка, 21 [на карте]

16 травня, о 16:00, у Дніпропетровському художньому музеї відкрилася виставка живописних творів дніпропетровського художника Юрія Євдущенка


Юрій Палладійович Євдущенко народився 9 травня 1947 року в селі Саксагань П’ятихатського району Дніпропетровської області в родині вчителів. Любов до образотворчого мистецтва Юрію прищепив батько, котрий напередодні Великої Вітчизняної війни закінчив Дніпропетровське державне художнє училище. У тому самому навчальному закладі художню освіту здобув і Юрій Палладійович.

Участь в молодіжній республіканській художній виставці 1972 року можна вважати початком його активної творчої діяльності, з того часу він стає постійним учасником обласних та республіканських виставок. 1994 року Євдущенко став членом Національної спілки художників України.

Твори художника зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Минулого року художник відзначив своє 65-річчя. Виставка у Художньому музею є своєрідним творчім звітом мистця за останнє десятиріччя. В експозиції репрезентовано біля 60 живописних робіт художника, які написано акриловими та олійними фарбами.

У його пейзажах та натюрмортах виразними засобами живописної мови оспівується краса та велич рідного краю. Це – хати Одинківки, плавні Самари, далечінь Придніпровського степу. Головне для майстра – не зображення конкретного сюжету та пряме відтворення деталей. Набагато важливіше та цікавіше для художника передати мінливий настрій природи пластичною живописною мовою.

Виставка працюватиме по 9 червня

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Тел.: 744-60-35, 47-33-38 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 22 мая 2013