119
VІIІ Дні Польського Кіно в Україні

VІIІ Дні Польського Кіно у Харкові

Вт, 04 июня 2013
Харьков, Украина
Полтавський шлях, 6 [на карте]

Цього року «Дні Польського Кіно» відбудуться у 6 містах України – Києві, Вінниці, Симферополі, Одесі, Донецьку і Харкові.


Впродовж останніх семи років у рамках проекту було представлено близько тридцятьох найцікавіших і найбільш знакових кінострічок, серед них, зокрема фільми – «Мій Никифор»(2004) Кшиштофа Краузе, «Варшава» (2003) Діаріуша Гаєвського, «Голосніше від бомб» (2001), «Made in Poland» Пшемислава Войтешека, «Віднайдений» (2006) Славоміра Фабіцького, «Штучки» Анджея Якімовського, «Катинь» (2007), «Татар-зілля» (2009) Анджея Вайди, «Світлі блакитні вікна» Богуслава Лінди, «Дрімота» Магдалени Пекаж, «Жасмин», «Венеція»  Яна Якуба Кольського, «Гімназійний випускний 1947» Януша Маєвського, «Роза» Войцеха Смажовського тощо.

За час існування проекту гостями Днів Польського Кіно були режисери Діаріуш Гаєвський, Мачей Дригас, Славомір Фабіцький, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі. Двом останнім Президент України Віктор Ющенко вручив Ордени Ярослава Мудрого 4 Ступеню за значний внесок у світове кіномистецтво. Київ також відвідали керівники кінематографічних структур Польщі.

Цього року  рамках Днів Польського Кіно відбудуться традиційно буде представлено сім найкращих польських стрічок, створених протягом останніх двох років різних за жанрово-стильовою палітрою. Усі фільми розраховані на широку глядацьку аудиторію. Фільми демонструватимуться з DVD з українськими субтитрами. 

Цього року почесним гостем Днів Польського Кіно стане  відомий  режисер Піотр Тшаскальський, який представить на пресс-конференції відкриття свою нову стрічку «Мій велосипед».

 Пйотр Тшаскальський (нар.  5 лютого 1964 у Лодзі) – режисер, сценарист.

Закінчив факультет культурології у Лодзинському університеті, а також факультет кіно і теле-режисури Лодзинської Кіношколи.   По закінченні навчання працював як незалежний митець, в основному, на телебачення, де створював творчі та музичні програми, а також рекламні ролики. Зняв декілька вистав у Телевізійному Театрі. 

Першим повнометражним фільмом режисера став фільм «Еді» (2002), що отримав цілу низку нагород міжнародних кінофестивалів, зокрема нагороду Паспорт Політики  2002 ("за сміливе порушення сучасної теми та глибоку вразливість"). Його фільм «Майстер» (2005) був представлений на ХХХ Фестивалі Польських Фільмів у Ґдині, де він здобув нагороду за найкращу сценографію.   

З 2004 Піотр Тшаскальський – Член Європейської Кіноакадемії. 

«Mій велосипед» - це різновид сучасної родинної оповіді, герої якої відважились  подивитись одне одному у вічі, не зважаючи на роки нерозуміння і ворожнечі.  Героїзм, щирість і відданість родині – це риси героя, що культивуються усіма поколіннями.  Під час справжньої чоловічої подорожі троє рідних людей зближуються, згадують дитинство і юність, зриваючи завісу з найболючіших проблем і образ, які не дають спокою усе життя.  Картина зворушує до сліз, залучаючи глядача у вир глибоких почуттів.     У головних ролях: Miхал Урбаняк, Артур Жмієвський, Кшиштолф Ходоровський.

У рамках VІIІ Днів Польського Кіно в Україні також будуть представлені фільми:

28.05. - Мій велосипед + прес-конференція

29.05.  – Кріт

30.05. – Уяви лишень!

31.05. – Любовні історії

01.06. – Не соромлячись

02.06. – У темряві

03.06. – Віртуальна війна

04.06. – Польська сибіріада + прес-конференція

Харків  28 травня - 4 червня кінотеатр «Боммер», Полтавський шлях, 6© md-eksperiment.org

Опубликовано: 28 мая 2013