381
«Червоні образи»

Виставка гуцульських ікон на склі «Червоні образи»

Ср, 15 февраля 2012
Львов, Украина
вул. Вірменська, 26 [на карте]

 У Львівській Галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart  відкрилась виставка гуцульських ікон на склі

 


 

Народні майстри малювали ікони на склі вже у другій половині 18 ст. У 19 ст. це мистецтво досягло розквіту в Західній Європі а згодом і на Гуцульщині. У збірці Івана Гречка іконам на склі належить головне місце. Це пристрасть колекціонера.

Гуцульські ікони вирізняє особлива палітра, в основі якої яскраве червоне тло. З точки зору стилю – це так званий naive art з його спрощеністю, площинністю, безпосередністю і винятковою виразністю образів. В іконографії тут багато західних латинських елементів, крізь які проступає візантійська основа і фантасмагорії фольклору.

В мерехтінні яскравих барв, зірок і квітів ми бачимо Богородицю, яка годує Дитя грудьми або ж простирає мафорій над вірними, щоб захистити; і Святого Юрія на коні, який пронизує змія списом, здобуваючи перемогу; вироби з порцеляни, шкіри і дерева, раритетні речі церковного вжитку і навіть рідкісні буддистські стародруки та ікони-сувії, привезені аж із Забайкалля, а ще дерев’яні фігурки лемківських "божків", що з-під насуплених брів пильно дивляться на кожного; св. Варвару з чашею в руці, яка закликає до Причастя; Пророка Іллю на розмальованій колісниці, якою правлять янголи, возносячи наш погляд на Небо; і бідного Лазаря, якому пси лижуть рани на тлі бенкету багача – це нагадування, що страждання в цьому світі є шляхом до спасіння.

19 січня – 15 лютого 2012

Галерея сучасного сакрального мистецтва «ICONART» (вул. Вірменська, 26)

Галерея працює з 11:00 по 19:00 (вівторок–субота), з 12:00 по 19:00 (неділя), понеділок – вихідний.

Тел.:             +380 (32) 235 52 95      © md-eksperiment.org

Опубликовано: 19 января 2012