612
день днепра 2013

День Дніпра 2013

Сб, 06 июля 2013
Киев, Украина
Київ [на карте]

У першу суботу липня відзначають Міжнародний день Дніпра - однієї з найбільш спокійних і величних рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю).

Саме з Дніпром пов'язана історія розвитку багатьох народів - від витоку до гирла ця річка протікає по території відразу трьох держав: Росії, Білорусії і України. У природному стані довжина Дніпра становила 2285 км. Зараз, коли на ньому побудований каскад водосховищ, а фарватер річки в багатьох місцях випрямлен, протяжність скоротилася до 2 201 км. Загальна площа басейну Дніпра - 504 тисячі квадратних кілометрів. Велику частину шляху Дніпро протікає по території України - довжина його русла в межах цієї країни становить 981 кілометр, площа басейну - 291,4 тисячі квадратних кілометра. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ - столиця України. Невипадково українці вважають Дніпро своєї головною водною артерією: він постачає водою близько 70 відсотків населення країни. На території Білорусії протяжність Дніпра становить 595 кілометрів, на території Росії - 485 кілометрів.

Міжнародний день Дніпра поки не вважається офіційною датою, встановленою на законодавчому рівні. Проте традиція відзначати його в перші вихідні липня вже закріпилася у всіх трьох «дніпровських» країнах. У 2011 році Громадська рада при Держводагентстві України звернувся до Верховної Ради, кабінету міністрів та іншим органам влади з пропозицією встановити закріпити дату свята за 7 липня, а також ініціювати його офіційне визнання в Росії та Білорусії.

Метою цього свята, за задумом організаторів, має стати залучення уваги громадськості до сучасних проблем басейну Дніпра, а також поширення інформації про методи вирішення цих проблем і визначення майбутніх напрямків співробітництва на різних рівнях.

Святкові заходи в рамках Дня Дніпра зазвичай проходять в історичному серці міста - на Подолі. Очікується лицарський турнір, конкурс краси "Дніпровська русалонька" та вечірній гала-концерт на Контрактовій площі.
День Дніпра в Києві проводиться з ініціативи Всеукраїнського благодійного фонду "Дніпро".
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 июня 2013

Киев - Скоро

Poets of the Fall в Києві

Клуб Bel étage 01 декабря - 01 декабря 20:00
Показать все