231
балет ромео и джульетта в запорожье 2013

Балет "Ромео та Джульєтта" в Запоріжжі 2013

Ср, 04 сентября 2013
Запорожье, Украина
пр. Ленина, 41 [на карте]

Романтичний балет у двох діях по трагедії Уільяма Шекспіра. Музика Скргія Прокоф'єва. Придбати квитки на балет "Ромео та Джульєтта" в Запоріжжі можна вже зараз.


Акт I

Площа Верони. Ранок. На самоті блукає Ромео, син Монтеккі. Він мріє про кохання. Поступово площа заповнюють городяни. Слуги ворогуючих сімейств шукають привід для сварки. Гострі жарти переходять в образи і закінчуються бійкою. З'являється Тибальд - племінник Капулетті. Любитель пригод і забіяка, він шукає привід для бійки з ненависними Монтеккі. Зброю напоготові, починається бійка.
На площі з'являється герцог Верони. Він наказує скласти зброю. «Відтепер, - проголошує герцог, - той, хто зі зброєю в руках починає бійку, буде страчений». Городяни розходяться. На площі залишається Ромео і його друг Меркуціо, веселун і жартівник.
Намагаючись відволіктися від неприємних попередніх подій, вони вирішують під прикриттям масок пробратися на бал в будинку Капулетті. Готується до свого першого балу і Джульєтта, єдина дочка в сімействі Капулетті.
Дія переноситься в будинок Капулетті. У розпал балу з'являються Ромео і Меркуціо. Останній стурбований хвилюванням друга: Ромео турбують недобрі передчуття. Гості просять Джульєтту станцювати. Ромео зачарований, не може відвести від неї очей («я істинної краси не знав донині ...»). Не менше потрясіння переживає і Джульєтта («моя любов не знає дна ...»). Меркуціо намагається пояснити Ромео, що його раптове відчуття нерозважливо, але той залишається глухим до попереджень одного. Меркуціо відволікає увагу гостей від Ромео і Джульєтти, які пояснюються один одному в любові і не помічають навколо нікого. Раптово Тибальд дізнається Ромео і починає йому погрожувати, але дорогу йому перепиняє Меркуціо.
Джульєтта поглинена своїм почуттям. Після закінчення балу Ромео ховається в саду. Зустрівшись там з Джульєттою, він клянеться їй у вічній вірності. Падре Лоренцо благословляє їх таємний союз, сподіваючись тим самим припинити нескінченну криваву ворожнечу двох сімей.
Акт II
На вулицях Верони простує барвистий карнавал. Веселощі переривається появою Тібальда. Він кидає виклик Ромео, але той відмовляється прийняти виклик від родича своєї дружини. Агресивний Тибальд не заспокоює. Тоді Меркуціо приймає його виклик. У поєдинку Тибальд завдає йому смертельну рану, і Меркуціо помирає на руках у Ромео. Охоплений горем, Ромео кидається до зброї і вбиває Тібальда. Надія на можливе примирення сімей знову загублена. Правитель Верони примовляє Ромео на вічне вигнання.
У ніч перед розлукою Ромео, ризикуючи життям, пробирається на таємне побачення з Джульєттою. Доля дає їм хвилини щастя. Востаннє Ромео обіймає свою Джульєтту, закохані розлучаються.
Капулетті примушують Джульєтту до заміжжя. У розгубленості вона кидається за допомогою до Лоренцо. Він дає їй зілля, випивши яке вона засинає глибоким сном, схожим на смерть. Оплакавши передчасну смерть дочки, Капулетті ховають її у фамільному склепі. Звідси в обумовлений час її повинен був забрати Ромео, щоб вивезти з Верони. Так обіцяв падре Лоренцо. Прийнявши фальшиву смерть коханої за справжню, він випиває отруту. Джульєтта прокидається занадто пізно, бачить смерть Ромео і вбиває себе його кинджалом. Відтепер і навіки вони будуть нерозлучні.

4 вересня, 19:00

м. Запоріжжя, Театр ім. Магара, пр. леніна, 41

Вартість квитків: 120 - 250 грн.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 августа 2013