422
Виставка ранніх робіт Івана Марчука у галереї «Мистецька збірка» з 27 січня

Виставка ранніх робіт Івана Марчука у галереї «Мистецька збірка» з 27 січня

Вс, 19 февраля 2012
Киев, Украина
вул. Терещенківська, 13 [на карте]

Кияни та гості столиці зможуть побачити виставку живої легенди українського мистецтва, художника Івана Марчука "Голос моєї душі"

На виставці, яка проходитиме з 27 січня по 19 лютого, буде представлений ранній період творчості майстра. Полотна, що були  написані художником ще за радянських часів, самобутні і сміливі, символічні і філософські, сповнені глибинними прадавніми образами, повністю відрізняються від мистецтва тієї епохи.


Серія «Голос моєї душі», це те з чого автор починав після 11 років інституту, які він викреслив, і почав шукати себе «з нуля». Так виник цей «Голос його душі», як стовбур дерева, який обростав гілочками - різними «марчуками». Таких «гілочок» нараховується вже аж десять:"Голос моєї душі", "Цвітіння", "Пейзажі", "Портрет", "Кольорові прелюдії", "Нові експресії", "Біла планета 1", "Біла планета 2", "Виходять мрії з берегів", "Погляд в безмежність".

Твори кожного періоду відрізняються по стилю і живописній манері. Замість звичайного мазка І.Марчук знайшов спосіб нанесення на полотно щонайтонших смужок кольорів, завдяки яким створюється дивне мереживо і ефект світіння.

У жовтні 2007 року І.Марчук був включений до рейтингу "Ста геніїв сучасності", складений всесвітньою консультаційною компанією "Creators Synectics". Марчук зайняв 72-у позицію.

А в радянську епоху він - невизнаний геній і бунтар, який перевернув вітчизняне мистецтво, не зламавшись під тиском комуністичної партії. Звинувачення критиків в націоналізмі, переслідування КДБ, вимушена еміграція - всі ці випробування довелось пройти художнику на шляху до світового успіху. І лише після визнання за кордоном у 1989 році Івана Марчука без його відома приймають до спілки художників СРСР.

27 січня - 19 лютого

галерея«Мистецька збірка»

працює щодня крім понеділка та вівторка з 11.00-18.00

вул. Терещенківська, 13, вхід в арку, 2-й двір© md-eksperiment.org

Опубликовано: 26 января 2012