271
Трипілля в Берліні

Трипілля покажуть в Берліні

Вс, 11 марта 2012
Берлин, Германия
Messedamm 22 [на карте]

В столиці Німеччини з 7 по 11 березня проходитиме виставка, в рамках якої Народна майстриня Людмила Смолякова продемонструє процес виготовлення трипільського посуду.


Художниця бере глиняні фарби і наносить на горщик прадавній оберіг – сваргу. Це найбільш поширений символ зображень на трипільській кераміці. Довкола нього обертається всесвіт.

"Від німців навіть надійшла пропозиція – відкрити школу, де можна прочитати ці знаки: що ж нам пишуть древні. Дуже багато матеріалів з розкопок науковців, етнографічних досліджень. І тепер ми вже дійсно можемо відкрити школу, в якій діти зможуть зліпити отого ведмедя, який був і в Трипіллі і до наших днів він без змін прийшов", - переконана пані Людмила.

 
Майстриня ліпить трипільські горщики понад десять років. Брала участь у створенні перших музеїв, скверів на трипільську тематику. Широко презентувала Трипільську культуру за кордоном, зокрема у Польщі, Греції, Шотландії, Китаї, Росії, Голландії, Німеччині. Нині у Києві на Цитадельній,7 майстриня створила перший Приватний музей реконструкцій «Дивосвіт Трипілля», де всі експонати створені за матеріалами археологічних розкопок 1893–2007 років. Є на що подивитися.

7-11 березня 

Німеччина, Берлін, виставковий центр "Messa Berlin" 


 
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 15 февраля 2012