Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 24.05.2025
Вероніка Рупенталь зібрала для вас найцікавіші відео про культуру та мистецтво за тиждень. Корисний і розважальний контент для вашого відпочинку. Приємного перегляду!
Новини КІНО / Сюжет Шрека 5, Володар Перснів, Фолаут, новий Дедпул, Одіссея Нолана, сиквел Аліта
Сьогодні я розповім про найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу кіно. Ви дізнаєтеся про сюжет пятого Шрека, виробництво Володар перснів, Одіссею Крістофера Нолана, негативні відгуки Місії нездійсненна, другий сезон Fallout, екранізацію Elden Ring? сиквел Аліта Бойовий ангел та багато іншого.Всім приємного перегляду!
Котляревський — дисидент чи гуморист? Про що не кажуть у школі | Чирков, Стасіневич | Запах Слова
Чому Іван Котляревський взявся за «Енеїду»? Чи справді в його тексті є антиімперський наратив? Чому перші видання «Енеїди» були піратськими? Якою мовою послуговувався Котляревський у житті? І чи були в нього послідовники? Те, що не розповідають про українську «Енеїду» та її автора у школі — у новому випуску подкасту «Запах Слова» з Євгенієм Стасіневичем та Сергієм Чирковим.
Українська література СІЛЬСЬКА? (ні)| Забужко, Семків, Сотникова | Прощавай, імперіє!
Чи не здавалося вам у школі, що вся українська література — про кріпаків і журбу? Звідки цей стереотип? Як російська імперія і радянський союз спотворювали образ українця у книжках і як прищеплювали нам комплекс меншовартості? Про стереотипне сприйняття української літератури і, як наслідок, української ідентичності, — дивіться у новому випуску проєкту «Прощавай, імперіє!»
ЕКСКУРСІЯ НІНИ САВЕНКО
Екскурсію виставкою "Прости мене, зайчику". Проєкт Ніни Савенко можна подивитися до 7.06.2025 у просторі Draft Gallery (Київ, Спаська 36/31). А сьогодні, з 17.00 Ніна зустрічатиме гостей, які хочуть поспілкуватися в рамках проєкту.
Територія страху: як народжуються українські трилери | Данило Клочко
Розмова відбулася на фестивалі «Книжкова країна», за мотивами книг Данила Клочка. Модерувала спілкування Саша Павлова.
Польська література сьогодні: від довгого романтизму до швидкого постмодерну
Перекладач і літературознавець Остап Сливинський і ведуча, редакторка Богдана Романцова поговорили про польську літературну традицію. Спробували поглянути на центрально-східну Європу як певну культурну єдність і визначити місце польської літератури у ній. Подискутували про белетристику як літературу межі. Проаналізували гумор та іронію у польських текстах і спробували зрозуміти, з чого сміються письменники, а що замовчують. Окремо зупинилися на романтизмі як сильній епосі, що відкидає тінь на сучасність. Нарешті, склали список мастрідів, які варто прочитати просто зараз.