25
Концерт ​НАОНІ Оркестра у Чернівцях

Концерт ​НАОНІ Оркестра у Чернівцях

Вт, 21 сентября 2021
Черновцы, Украина
Летний Театр [на карте]

НАОНІ Оркестра вирушає у концертний промо-тур з новою програмою «Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти»

Нові твори сучасних українських композиторів в оригінальному оркестровому аранжуванні пролунають у Тернополі, Львові, Чернівцях, Харкові, Полтаві та Києві

З 19 по 30 вересня 2021 року Національний академічний оркестр народних інструментів (НАОНІ) презентує нову музичну програму «Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти сучасних українських композиторів» в шести містах України. Концерти відбудуться:

19 вересня, Тернопіль, Драматичний театр імені Т. Г. Шевченка

20 вересня, Львів, Національний драматичний театрі імені Марії Заньковецької

21 вересня, Чернівці, Літній театр

24 вересня, Харків, Кіноконцертний зал “Україна”

29 вересня, Полтава, Палац дозвілля "Листопад"

30 вересня, Київ, МЦКМ «Жовтневий палац»

Ідея програми виникла ще під час першого локдауну, коли в умовах карантинних обмежень колектив оркестру потребував нового амбітного завдання. Таким завданням став пошук найкращих взірців сучасної української інструментальної музики та її оркестрове аранжування у фольковому, джазовому та рок стилях. Творча група оркестру провела дослідження, прослухала величезну кількість музичного матеріалу та поспілкувалась з багатьма композиторами з різних куточків України. В результаті репертуар НАОНІ поповнився новими творами, які увійшли в альбом, а частину композицій склали авторські аранжування улюблених народних пісень, як «Верше мій, верше», «Гуцулка Ксеня», «Ой, у лузі червона калина» та інших.

«У нас була ідея створити музичну програму, яка б запам’яталась надовго та несла в собі ознаки оригінальної української музичної ідентичності. Ми звернулись до кращих українських композиторів, аранжувальників і виконавців, у яких органічно поєднуються автентичність і сучасне мислення. – Розповідає головний диригент та художній керівник оркестру, Народний артист України Віктор Омелянович Гуцал. – Разом ми створили програму дивовижної музики із притаманним тільки НАОНІ колоритом та яскраво-незабутньою стихією».

Наприкінці 2020 року, завдяки Українському культурному фонду, концерт «Гуц and Roll. Найкращі інструментальні хіти» був записаний в аудіо та відео версії та презентований онлайн. Трансляції охопили 21 область України, країни Європи, Близького Сходу, Північної Америки, та отримали багато захоплених відгуків. Восени 2021 року нова програма вперше буде представлена наживо.

«Проект «Гуц and Roll» це лабораторія інструментальної оркестрової музики, яка охоплює три покоління сучасних українських композиторів та аранжувальників і фіксує історію нашої країни в її звучанні. – Говорить продюсер та режисер-постановник проекту Олесь Журавчак. – «Гуц and Roll» - це європейське звучання України, і я вірю, що цей мистецький проект стане одним з ключових в інтеграції у єдиний європейський культурний простір, а НАОНІ посяде своє вагоме місце серед відомих європейських оркестрів».

Музичний проект «Гуц and Roll» – це близько двох годин інструментальної музичної експресії, емоційне захоплення та справжня насолода від унікального тембрального звучання НАОНІ. Сучасна динаміка, мелодика і ритми, бездоганне виконання та інноваційна подача «Гуц and Roll» - таке поєднання здатне задовольнити аудиторію найбільш витончених меломанів та надати поштовх до розвитку музичного смаку тим, хто лише починає захоплюватись українською музикою. А вибір найкращих творів вітчизняних композиторів та їх неповторне аранжування, дозволить слухачеві впевнитися у світовому рівні сучасної української інструментальної музики.

На запрошення оркестру у проекті «Гуц and Roll» взяли участь та написали нові твори такі видатні українські композитори, як Юрій Шевченко, Андрій Шусть, Іван Тараненко, Ігор Юзюк, Борис Севастьянов, Віктор Дмитренко, Сергій Бедусенко, Ігор Поклад, Віктор Губанов та інші. Авторські опрацювання народної музики та аранжування для оркестру зробили музиканти НАОНІ: головний диригент та художній керівник Віктор Гуцал, диригент Олег Кунтий, Юрій Яценко, Тарас Столяр, Андрій Войчук, Надія та Володимир Овчарчин.

Концерт організовано Благодійним фондом «Омріяна Країна» та відбудеться за підтримки Українського культурного фонду.

Про НАОНІ:

НАОНІ — провідний мистецький колектив країни, семиразовий переможець проекту “Битва оркестрів” в Україні та за кордоном, учасник заключного концерту “Євробачення” в Україні разом з групою ONUKA. Основою концертних програм оркестру є народна інструментальна музика всіх регіонів України, яку вдало доповнюють сучасні шедеври української музики, музика народів світу, твори української та світової класики, майстерно оркестровані світові хіти та саундтреки до кінофільмів.

За останні кілька років, під ефективним управлінням Художнього керівника та Головного диригента Віктора Гуцала, НАОНІ став флагманом інновацій в українській музиці, поєднуючи традиційне звучання з сучасною динамікою, мелодикою і ритмами, співпрацюючи з музикантами та колекти© md-eksperiment.org

Опубликовано: 28 августа 2021

Другие города

19 сентября
Тернополь
Театр им.Т.Г.Шевченко
20 сентября
Львов
Театр им. Марии Заньковецкой
24 сентября
Харьков
ККЗ "Украина"
29 сентября
Полтава
Дом Досуга "Листопад"
30 сентября
Киев
МЦКМ