5561
Фестиваль KharkivMusicFest: Моцарт

Фестиваль KharkivMusicFest: Моцарт

23 марта — 07 апреля 2019
Харьков, Украина
Харьков [на карте]
(057)707 7043

Міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest: Моцарт

Якщо ви читаєте цей прес-реліз, значить незабаром KharkivMusicFest — головна музична подія Харкова цієї весни, присвячена Генію Моцарта. KharkivMusicFest — безперечно фестиваль класичної музики, але його мета — показати, якою вона може бути різною і наштовхнути декого «Зізнатися, що ти її слухаєш…». Так-так, це салоган цьогорічного фестивалю, який вже трапляється в міській рекламі та у соцмережах. А ще з кольорових, графічних, кубічних постерів, підморгує сам Моцарт, інтригуючи майбутнього слухача, з 8 березня у найнеочікуваніших місцях знов з’являться кольорові піаніно і майже на місяць господинею міста стане Музика.

Так команда фестивалю створює музичну атмосферу в Харкові і як незалежна меценатська і музична ініціатива ставить перед собою завдання об'єднання всіх музичних сил міста і області, а також наповнення всієї інфраструктури різноманітними музичними жанрами і виступами провідних світових музикантів, що дає можливість презентувати можливості міста та підвищити культурний імідж Харкова і України в очах української і світової аудиторій. Адже за останні два роки в музичному житті Харкова відбулося кілька найважливіших інфраструктурних змін, серед яких відкриття двох нових залів Філармонії, ребрендинг Харківського Національного театру опери та балету ім. М.Лисенка в «Схід Опера», покупка меценатами кількох нових роялів для Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату. Організатори фесту прагнуть створення музичного фестивалю світового рівня, який би приваблював різноманітну публіку, зокрема туристів, що спеціально б узгоджували свої маршрути з датами проведення KharkivMusicFest. Такий підхід дає фестивалю унікальну можливість бути співзвучним багатьом сучасним європейським імпрезам, налаштувати активну співпрацю з культурного обміну не тільки між містами України, але й між країнами, що вельми актуально в контексті інтегрування у світовий та європейський культурний простір.

Ще в 2018 році KharkivMusicFest відрізнявся на українському фестивальному ландшафті мультижанровістю і мультиформатністю. У минулому році в рамках фестивалю можна було почути сучасну українську класичну музику, німецьку барокову інструментальну музику Баха, романтичну симфонічну музику і концерти для фортепіано з оркестром, комедійне шоу з симфонічним оркестром. У 2019 KharkivMusicFest представить публіці абсолютно нові музичні жанри і формати.

Цього року Фестивальний оркестр (формат оркестру, який складається з концертмейстерів, або ж простіше солістів-музикантів найкращих оркестрів України і став уже традицією KharkivMusicFest) стане міжнародним і гратиме інструментальну музику Моцарта — композитора, якому присвячений фестиваль. Фестивальний оркестр-2019 розширив свої кордони і тепер до зірок української сцени Фестивального оркестру-2018 року додадуться перші глоси національних симфонічних оркестрів Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі та Чехії.

Також вперше до України завітає французький секстет одного з найіменитіших в світі оркестрів «Музиканти Лувру» / Les Musiciens du Louvre, які виконують музику епохи бароко на автентичних інструментах і у властивій часу написання творів манері. Музика французького композитора 17 ст. Жана-Філіпа Рамо вперше прозвучить в залі Харківської філармонії на інструментах без використання металу, звучання жильних струн можна буде почути під пальцями іменитих майстрів цього жанру і напрямку.

KharkivMusiсFest досі не пропонував слухачам жанр «фортепіанного речиталю». Цього року у фестивальної публіки буде можливість почути знакові твори світової фортепіанної літератури двох найважливіших композиторів класицизму – Людвіга ван Бетховена і романтизму — Роберта Шумана для фортепіано соло. Основну ж концертну програму KharkivMusicFest завершує також новий для Фестивалю концертний формат — Опера-Gala, що як і перший концерт фестивалю, буде присвячений творчості Моцарта: прозвучать арії та дуети з більшості його опер, уривки з Реквієму і інших головних творів вокального жанру композитора. Серед запрошених — соліст Гамбурзької опери Довлет Нургельдієв (тенор), який виконував головні оперні партії не тільки в головних німецьких театрах Берліна, Франкфурта і Мюнхена, а також брав участь в постановках бельгійських. угорських, польських і французьке театрів. Також на сцені Харківської опери виступить Ольга Бузуйок (сопрано), яка є переможницею багатьох найпрестижніших вокальних конкурсів, а також виконувала головні ролі в постановках оперних театрів Барселони, Варшави, Дубаї, Лос-Анжелеса, Мадрида, Неаполя, Шанхая, Штутгарта і багаттьох ін. Диригувати концертом буде українець Андрій Юркевич, що багаторазово стояв за пультом найбільших оперних театрів Європи.

Тож, KharkivMusicFest — це 4 концерти у 3-х концертних залах (Харківська філармонія — органний та великий зали, «Схід Опера») й низка спецпроектів, серед яких два нових освітньо-просвітницьких формати. Перший з них — дитячий музичний табір Amadeus Camp, в рамках якого під час весняних канікул діти на тиждень зможуть зануритися у вивчення різних музичних творів, навчитися сприймати музику, відвідати заходи фестивалю, поспілкуватися з музикантами, а деякі з них зможуть ознайомитися з базовими навичками гри на музичних інструментах і основами музичної грамоти. Цей проект ставить своїм завданням виховання майбутнього слухача і цінителя класичної музики, здатного нарівні зі світовою елітою регулярно і з інтересом відвідувати великі європейські фестивалі класичної музики.

Другий — фестивальний лекторій — серія безкоштовних лекцій, присвячених центральному композитору KharkivMusicFest-2019 — В.А. Моцарту для широкої аудиторії, де лекторами будуть провідні музичні діячі та просвітителі України. Новинкою цього Фестивалю стане серія оперних флешмобів: уривки з опер Моцарта зазвучать в громадському транспорті та на інших найнесподіваніших локаціях. Також продовжуватимуться традиційні для KharkivMusicFest формати лекцій та відео-презентацій і коротких концертів для учнів загальноосвітніх шкіл, а також майстер-класів для учнів музичних шкіл, неформальне спілкування з артистами та гостями фестивалю фестивального клубу. Фестиваль як і раніше намагається розширити аудиторію як з точки зору віку, так і з точки зору соціального статусу.

Минулорічний Фестиваль запам'ятався багатьом, завдяки розфарбованим піаніно, що стояли на різних популярних серед харків'ян локаціях. ART PIANO – це проект, що поєднує музику та арт. Цього року Фестиваль продовжить цю традицію, збільшивши кількість інструментів і локацій. Як і в минулому році Фестиваль сподівається залучити дітей і безліч бажаючих різного віку для виступів на цих локаціях.

Тобто, усіма своїми ідеями, концертами, ініціативами KharkivMusicFest говорить: класична музика та дотичні до неї світи — це не елітарна закрита територія, у якій обертається каста обраних. Це не музика свят, а щоденна музика нормального – насиченого, цікавого, плідного, сповненого надією життя, яким живуть пересічні люди.

KharkivMusicFest ініційований зіркою класичної музики світового масштабу, диригентом і піаністом, харків’янином Станіславом Христенко. Лауреат понад 30 міжнародних фортепіанних конкурсів в Італії, Іспанії, Японії, Кореї, Словаччині, Україні, Казахстані, США, володар

престижного звання Steinway Artist презентує рідному місту і Україні безпрецедентний, майже двотижневий марафон, щоби запалити любов'ю до інтелектуальної музики насамперед молодь та об’єднати громаду навколо мистецьких подій.

Станіслав Христенко, арт-директор KharkivMusicFest: «Ще з минулого року найважливішим завданням Фестивалю є інтеграція Харкова і України в світовий музичний ринок. У тому числі для цього KharkivMusicFest співпрацює з великими музичними агентствами України та Європи, щоб в рамках Фестивалю виступали музиканти, що знаходяться на піку своєї професійної кар'єри, а значить протягом останніх декількох сезонів виступали в найбільших світових концертних залах. Цього року в кожному з концертів беруть участь солісти саме такого масштабу. Так, гастрольна серія європейських концертів китайсько-американського піаніста Джорджа Лі весни 2019 року включає концертні зали лише кількох міст і поставить в його завантаженому графіку зал Харківської філармонії поруч з головними залами Флоренції, Лондона і Мюнхена, де піаніст виступить з концертами напередодні і відразу після свого сольного концерту в рамках фестивалю. KharkivMusiсFest у свою чергу з’явиться в його сезоні поруч з престижним швейцарським фестивалем у Вербьє.

Сергій Політучий, президент KharkivMusicFest: «Харків гордо носить звання Першої столиці, і у нашого міста є все більше приводів називатися столицею культурною. Міжнародний фестиваль KharkivMusicFest вже став помітним явищем у музичному житті, і має всі шанси стати однією з головних культурних подій не лише Харківщини, а й України. KharkivMusicFest - безумовно, музичний проект нового часу, який об'єднує найкращі фестивальні ідеї, додаючи в них український колорит. Фестиваль включає концертну, освітню та соціальну складові, розраховані на найширшу аудиторію. Я щиро сподіваюся, що завдяки цьому фестивалю ми ще раз представимо світовій спільноті Харків як європейське місто із сучасним культурним обличчям, відкритим усьому новому».

Ігор Тулузов, співзасновник KharkivMusicFest, заступник директора Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка: «Коли ми разом слухаємо музику, ми ніби стаємо ближче один до одного, а ті протиріччя, які існують між нами, стираються, стають неважливими. І так було завжди: в усі часи музика об'єднувала людей. Невипадково в Україні саме у воєнні роки як реакція на агресію, невпевненість, страхи з'являється KharkivMusicFest, під час якого музиканти зі світовими іменами грають для мешканців міста. Класична музика стає ліками для всіх нас, заряджає нас енергією, дає сили, надихає жити. Я ні хвилини не вагався, коли приймав рішення стати співорганізатором фестивалю і за три роки його проведення ні хвилини не пошкодував про своє рішення.

Концертна програма Kharkiv Music Fest — 2019

23 березня, 18:00

Viva Mozart

Харківська філармонія (вул. Римарська, 21)

концерт-відкриття

Оркестр солістів KharkivMusicFest (Україна, Германія, Польща, Чехія, Грузія)

Диригент — Юрій БЕРВЕЦЬКИЙ (м. Львів)

Цього року Фестивальний оркестр (формат оркестру, який складається з концертмейстерів, або ж простіше солістів-музикантів найкращих оркестрів України і став уже традицією KharkivMusicFest) стане міжнародним і гратиме інструментальну музику Моцарта — композитора, якому присвячений фестиваль. Фестивальний оркестр-2019 розширив свої кордони і тепер до зірок української сцени Фестивального оркестру-2018 року додадуться перші глоси національних симфонічних оркестрів Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі та Чехії.

Серед учасників оркестру і солістів цього концерту — два музиканта Шимановський-квартету, який виступав на головних світових квартетних фестивалях і удостоєний безлічі нагород, а перша скрипка цього квартету — Агата Шімчевска — є переможницею престижного конкурсу ім. Венявського і виступає як солістка із провідними європейськими оркестрами; концертмейстери Грузинського філармонічного оркестру і Празького симфонічного оркестру, а також провідна українська скрипалька Мирослава Которович, яка виступає на головних українських і європейських сценах.

Диригент Юрій Бервецький — учасник багатьох міжнародних фестивалів, зокрема: «Віртуози» (Львів); «Контрасти» (Львів); «Шимановський квартет та друзі» (Львів); «Міст Олександра ІІІ» (Львів); «Бескиди без кордонів» (Польща); ім. П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк (Вінниця); ім. Адама Дідура в м. Сянок, Польща та ін. З 2000 р. диригент Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, де здійснив ряд постановок. Автор музичної редакції балету «Корсар» А. Адана. З 2005 р. головний диригент та художній керівник симфонічного оркестру Оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка. Виступає з багатьма оркестрами Украйни та Польщі, такими як: Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Львівський камерний оркестр «Академія», Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», симфонічні оркестри у Жешуві, Ченстохові, Зеленій Турі. Співпрацював багатьма відомими солістами, зокрема, таким як: Г. Кремер, А. Брусіловський, М. Вайман, Д. Йоффе, В. Винницький, Н. Хома, Н. Пилатюк, О. Пірієв, Ю. Кот, А. Шилклопер, А. Пушкарьов, Ф. Кассік, Й. Єрмінь, О. Рапіта, М. Драган.

29 березня, 19:00

Sextuor Rameau

Харківська філармонія. Органна зала (вул. Римарська, 21)

Les Musiciens du Louvre/«Музиканти Лувра» (Франція)

Офіційне відкриття фестивалю «Французька весна в Україні»

за підтримки Французького Інституту в Україні

Вперше в Україні!

Всесвітньовідомий французький оркестр Les Musiciens du Louvre було створено в 1982 році талановитим музикантом і диригентом Марком Мінковським. Колектив став відомим завдяки переосмисленню творів Генделя, Персела, Рамо і Баха, а також Гайдна, Моцарта і Шуберта в історично-інформованій манері, тобто в стилі, який максимально наближений до авторського задуму, та до традицій виконавства певної музичної епохи. Концерти оркестру мали успіх як у публіки, так і у музичних критиків, а мистецтво Міньковського, його тонкий підхід до творів, що він виконував, викликав великий інтерес у всієї Європи. Оркестр став частим гостем на музичних фестивалях у Франції, а також в Лондоні, Мадриді, Відні і інших музичних столицях. В 1993 році «Музиканти Лувра» — одного кращих оркестрів світу за версією The Guardian, — отримали премію «Греммі». Графік концертів Les Musiciens du Louvre дуже насичений, в 2018-му музиканти дали понад 70 концертів по всій Європі, а також в Мексиці і Японії. В Україні музиканти виступатимуть вперше.

У концертній програмі Sextuor Rameau — п'ять концертів французького композитора 17 ст. Жана-Філіпа Рамо (транскрипція для секстету К.Сен-Санса): Перший концерт. La Coulicam, La Livri, Le Vézinet; Другий концерт. La Laborde, La Boucon», L’Agaçante, 1er Menuet, 2e Menuet; Третій концерт. La Poplinière, La Timide: 1er Rondeau, 2e Rondeau», 1er Tambourin», 2e Tambourin; Четвертий концерт. La Pantomime, L’Indiscrète, La Rameau; П'ятий концерт. La Forqueray (Fugue), La Cupis, La Marais. Це витончені музичні ескізи, що написані для клавесина, скрипки, і віоли да гамба — для інструментів без використання металу.

На концерті в Харкові ця музика прозвучить в транскрипції для струнного секстету — звучання жильних струн можна буде почути під пальцями іменитих майстрів цього жанру і напрямку. Ця програма з великим успіхом вже прозвучала в Берлінській державній опері і на фестивалі «Три палаци» на Мальті в листопаді 2018 року.

2 квітня, 19:00

Вперше в Україні!

Джордж Лі, фортепіано (Китай — США)

Харківська філармонія. Органна зала (вул. Римарська, 21)

Отримавши срібну медаль на Міжнародному конкурсі ім. Чайковського в 2015 році Джордж Лі швидко завоював популярність у публіки, та репутацію піаніста, «що вміє бездоганно контролювати процес виконання, й поєднує неймовірну технічну майстерність з вмінням глибоко проникати в задум композитора» (The Washington Post).

Джордж Лі один з найпопулярніших і активно концертуючих молодих піаністів світу. Він регулярно виступає з провідними світовими оркестрами, такими як філармонічні оркестри Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, Нью-Йорка, Берліна, Франкфурта. В це важко повірити, але разом з цим, талановитий піаніст є студентом Гарвардського університету і вивчає англійську літературу.

гастрольна серія європейських концертів китайсько-американського піаніста Джорджа Лі весни 2019 року включає концертні зали лише кількох міст і поставить в його завантаженому графіку зал Харківської філармонії поруч з головними залами Флоренції, Лондона і Мюнхена, де піаніст виступить з концертами напередодні і відразу після свого сольного концерту в рамках фестивалю. KharkivMusiсFest у свою чергу з’явиться в його сезоні поруч з престижним швейцарським фестивалем у Вербьє.

У програмі сольного концерту Джорджа Лі шедеври фортепіанної класики — твори Людвіга ван Бетховена (32 варіації, Соната для фортепіано №21, Andante Favori WoO.57), а також знаменитий «Карнавал» Роберта Шумана.

7 квітня, 18:00

Mozart Gala

ХНАТОБ. Великий зал (вул. Сумська, 25)

концерт-закриття

Симфонічний оркестр Харківської опери,

Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський»

Вперше в Харкові! Диригент — Андрій Юркевич

Солісти: Довлет Нургельдієв (тенор), Ольга Бузуйок (сопрано)

KharkivMusicFest завершує новий для фестивалю концертний формат — Опера-Gala, що як і перший концерт фестивалю, буде присвячений творчості Моцарта: прозвучать арії та дуети з більшості його опер, уривки з Реквієму і інших головних творів вокального жанру композитора. Серед запрошених — соліст Гамбурзької опери Довлет Нургельдієв (тенор), який виконував головні оперні партії не тільки в головних німецьких театрах Берліна, Франкфурта і Мюнхена, а також брав участь в постановках бельгійських. угорських, польських і французьке театрів. Також на сцені Харківської опери виступить Ольга Бузуйок (сопрано), яка є переможницею багатьох найпрестижніших вокальних конкурсів, а також виконувала головні ролі в постановках оперних театрів Барселони, Варшави, Дубаї, Лос-Анжелеса, Мадрида, Неаполя, Шанхая, Штутгарта і багаттьох ін.

Диригуватиме Mozart Gala європейський диригент українського походження Андрій Юркевич. Молодий, але вже відомий на Заході диригент почав свою європейську кар’єру з дебюту за пультом славнозвісної Римської опери – балетом «Лебедине озеро». З 2007 року по теперішній час він здійснив чимало оперних постановок в Європі та у світі, диригував багатьма симфонічними концертами. Кар’єра Андрія Юркевича включає співпрацю з такими театрами як Королівський театр Брюсселя Ла Моне, Мюнхенська Штатсопера, Берлінські Штатсопера та Дойчеопера, знаменита Барселонська Лісеу, оперний театр Сан-Франциско та інші. Особливе місце в доробку диригента — співпраця з колективами Віденської опери та Цюріхського оперного театру, де Андрій Юркевич став першим українським диригентом, який став за пульт цих славнозвісних колективів.

23 березня-7 квітня 2019 р.

Квитки: від 150 до 500 грн.

Довідки за тел.: (057)707 7043

Квитки можна придбати на оф сайті фестивалю.

Все фестивали



© md-eksperiment.org

Опубликовано: 01 марта 2019