32
Резиденція для дитячих письменників

Резиденція для дитячих письменників

27 июня — 13 сентября 2021
Харьков, Украина
Слово [на карте]

Цього року серед пріоритетних напрямків діяльності харківської резиденції “Слово” – робота з дитячою аудиторією, а саме – з українськими дитячими письменниками. З кінця червня і до середини вересня резиденцію відвідають Сашко Дерманський, Іван Андрусяк та Дара Корній.

Дитячий письменник, Сашко Дерманський, оселиться в будинку “Слово” з 27 червня до 18 липня. Сашко – автор серії відомих книжок про Чудове Чудовисько, вужа Ониська, пригоди Маляки та багатьох інших.

“Резиденція зацікавила мене тому, що... я ще зроду не був на жодній резиденції. То чому б не спробувати. Тим більше, що буде пречудова нагода краще пізнати Харків. Те, що жити доведеться в славно-сумнозвісному будинку "Слово", без сумніву додає всій цій історії особливого шарму й відповідальності. Сподіваюся, вдасться написати задуману повість плюс зустрітися/розвіртуалитися з людьми, причетними до моїх книжок. Адже лише минулого року вдалося видати кілька книжок в харківських видавництвах "Крокус", "Школа", "Талант" і "Читаріум". Думаю, резиденція буде плідною і на творчість, і на зустрічі, і на нові знайомства – з колегами й читачами”.

Окрім роботи над новою дитячою книгою про їжачка Тю, Сашко Дерманський зустрінеться з дітьми та батьками в ЛітМузеї, а також з’їздить у місто Валки, селища Високий та Сковородинівка разом з письменником Сергієм Жаданом на зустрічі з маленькими читачами та їхніми батьками.

“Для нас це важливо, оскільки мова йде про взаємодію з дітьми – аудиторією найбільш чесною і вимогливою. Це робота на майбутнє, це цікаво й щоразу несподівано”, – говорить Сергій Жадан, письменник, засновник Благодійного фонду.

Популяризація читання, формування дитячої читацької аудиторії, а також культури дитинства та українського книжкового середовища в Харкові – основні напрямки діяльності літературного музею. Саме тому простори меморіальних квартир (Шевельова та Лісового), поєднані Харківською літературною резиденцією “Слово”, є майданчиками діяльності ЛітМузею за його межами.

“Відвідувачі ЛітМузею – в основному люди, які читають книжки і розуміють цінність книги. А звичка читати формується в дитинстві. Для того щоб людство не втратило звичку читати, а музей - своїх відвідувачів, свого впливу і був актуальним і за 10, і за 20 років, ми сьогодні працюємо з проблемою нечитання. Отже, проєкт ЛітМузею «Харківська літературна резиденція “Слово”» є логічним продовженням нашої діяльності поза межами музею”, – зазначає Тетяна Пилипчук, співробітниця Харківського літературного музею, керівниця проєкту «Харківська літературна резиденція “Слово”».

Дитяча резиденція триватиме до 13 вересня. Після Сашка Дерманського ЛітМузей чекатиме на Івана Андрусяка та Дару Корній. Іван Андрусяк працюватиме над другою частиною історично-пригодницького роману для дітей «Сірка на порох», а Дара Корній – над книгою «Птахи», четвертою частиною із циклу про чарівних істот української міфології.

Харківська резиденція “Слово” – проєкт Харківського ЛітМузею, до якого долучились письменник Сергій Жадан, видавець Олександр Савчук, родина Набок.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 27 июня 2021