5357
Фестиваль Translatorium 2019. Афіша Хмельницький. Програма фестивалю

Фестиваль Translatorium 2019

04 октября — 06 октября 2019
Хмельницкий, Украина
Хмельницкий [на карте]

Фестиваль TRANSLATORIUM оголосив цьогорічну тему

На III літературно-перекладацькому фестивалі TRANSLATORIUM ми зосередимось на практичних аспектах роботи перекладача та поговоримо про співпрацю в широкому сенсі (між учасниками перекладацької та літературної спільноти, між редактором і перекладачем, між перекладачем і автором, і навіть між перекладачем і практиком мистецтва).

Програма фестивалю

Третій рік поспіль ми запрошуємо до Хмельницького понад 25 учасників з України та з-за кордону. Упродовж трьох днів фестивалю TRANSLATORIUM ми проведемо два десятки подій — лекції, майстерні художнього перекладу, професійні дискусії та неформальні зустрічі. Серед гостей — відомі перекладачі, літератори, видавці та менеджери культури. Цьогоріч освітні заходи об’єднані окремим блоком — Освітньою програмою, що відбуватиметься за підтримки Українського культурного фонду.

Концепція фестивалю 2019: Співпраця як спосіб творчого процесу

Ми живемо у світі, де мультидисциплінарність і еклектика вже давно стали нормою, а мистецтво — результатом синтезу. Вразити унікальністю творів мистецтва стає дедалі важче, натомість щось зовсім нове можна знайти на перетині різних медіа, у їхній комбінації, у комунікації представників різних дисциплін, які, спільно опрацьовуючи та переосмислюючи матеріал, у результаті отримують новий твір.

Виходячи з тенденцій сьогодення, постійна взаємодія з колегами, учасниками творчого середовища стала обов’язковою у мистецькій практиці, бо завдяки такому підходу заповнюються культурні прогалини, і таким чином формується різностороння професійна спільнота.

Саме тому на ІІІ Літературно-перекладацькому фестивалі TRANSLATORIUM ми пропонуємо поговорити про співпрацю в широкому сенсі: між учасниками перекладацької та літературної спільноти, між редактором і перекладачем, між перекладачем і автором, і навіть між перекладачем і практиком мистецтва. Нині гостро відчувається потреба у професійному згуртуванні та взаємодії. Ми вже не можемо існувати окремо, відсторонено, непомітно, час об’єднатися, щоб разом вирішувати спільні проблеми та покращувати стан перекладацтва в Україні в цілому. На подіях фестивалю ми би хотіли підкреслити цю важливість.

Цьогоріч нам також ідеться про те, що виникає на межі різних дисциплін — різні, здавалося б, несуміжні напрямки мистецтва поєднуються, щоб створити новий творчий продукт. Під час формування програми TRANSLATORIUM ми плануємо дослідити ці зв’язки та взаємодії, а на фестивалі — представити унікальні проекти, серед них:

Танець і переклад

кураторки фестивалю,
перекладацька група VERBація

Літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM відбудеться 4-6 жовтня у Хмельницькому.

Все фестивали© md-eksperiment.org

Опубликовано: 17 июля 2019