
Фестиваль Простір танцю 2018
«Простір танцю» — польські та українські хореографи прагнуть сформувати спільний мистецький контекст
Професійний фестивальний рух у середовищі українського сучасного танцю розкриває свій потенціал. Сьогодні ми презентуємо нову подію: Міжнародний фестиваль «Простір танцю». В якості бієнале, він доповнить ландшафт, досі представлений лише щорічним ZelyonkaFest.
«Простір танцю» є частиною потужного проекту «Terytoria choreografii», який триває з 2016-го року та географічно охоплює Центральну та Східну Європу: від Познані та Белграду до Тбілісі та Єревану. В рамках української частини проекту, з 20 вересня до 3 жовтня у Києві та Дніпрі відбудеться 7 вечорів танцю та 17 майстер-класів.
«Простір танцю» демонструє новий етап довгострокової співпраці між танцівниками з Польщі та України. Вистави та майстер-класи, що відбудуться протягом фестивалю, представляють сучасний танець двох країн у рівній пропорції та утворюють, таким чином, спільний мистецький контекст. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Програму «Простору танцю» у Києві розпочне 30-го вересня перформанс польської танцівниці Аурори Любос «Ласкаво просимо», що відбудеться у просторі PostPlayТеатру.
1-го жовтня, на сцені Київського академічного Молодого театру відбудуться дві прем’єри: вистава Totem Dance Group «Анігіляція» та «Проект Янка Рудзка: Багатоголосся» — результат колаборації польських, бразильських, вірменських та грузинських танцівників.
2-го жовтня у Молодому театрі — вечір шедеврів: одна з кращих вистав театру танцю Польщі «Батай і світанок нових днів» Славека Кравчиньського та Анни Годовської та відвертий і проникливий спектакль «СОС (сповіщення осмислені спекуляції)» Buchok Art Family
Участь польських артистів у фестивалі підтримана координованою Інститутом Адама Міцкевича міжнародною культурною програмою ПОЛЬЩА 100, в рамках проекту НЕЗАЛЕЖНА 2017-2021.
Локації фестивалю:
PostPlayТеатр (вул. Нижньоюрківська, 31)
Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
Totem Dance (вул. Куренівська, 18)
Тел. для довідок: +380974935272
ПЕРФОРМАТИВНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
30 вересня / 19.00
«Ласкаво просимо» Аурора Любос, Польща
Post PlayТеатр (вул. Нижньоюрківська, 31)
Тривалість – 1 година
1 жовтня / 19:00
«Анігіляція» Totem Dance Group, Україна
«Проект Янка Рудзка: Багатоголосся» Польща, Бразилія, Вірменія, Грузія
Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
Тривалість – 2 години
2 жовтня / 19:00
«Батай і світанок нових днів» Польща
«СОС (сповіщення осмислені спекуляції)» BAF, Україна
Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
Тривалість – 2 год. 30 хв.
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
Понеділок, 1 жовтня / Камерна сцена Київського академічного Молодого театру
11.00-15.00 – воркшоп «Свято снів» Славека Кравчиньського та Анни Годовської
Понеділок 1 жовтня / Totem Dance School (вул. Куренівська, 18)
13.00-14.30 – В'ячеслав Бучок – Up/Down (Floorwork)
14.30-16.00 – Наталія Дінгес – Contemporary dance technique з елементами акробатики
Вівторок, 2 жовтня / Totem Dance School (вул. Куренівська, 18)
10.00-12.00 – майстер-клас від учасників «Проекту Янка Рудзка: Багатоголосся» – Techno folk
13.00-14.30 – Агнєшка Крист – Contemporary dance technique
14.30-16.00 – Данило Бєлкін – Опора (техніка та імпровізація)
АНОТАЦІЇ ДО ВИСТАВ
Ласкаво просимо
постановка: Аурора Любос / музика: Алекс Катона
Цей твір — коментар до новин, з яких ми дізнаємось, що якісь далекі мігранти помирають у морі, а також спроба перенести ці далекі-близькі образи у нашу повсякденність. Час від часу ми чуємо про втрати, смерті знайомих чи незнайомих в умовах гібридної війни та умовного миру, і налаштовуємо свій власний душевний фільтр або на сприйняття, або на відторгнення цієї інформації. Мігранти і заможні "білі люди", ті хто вижив і ті хто просто живе — всі вони й кожен мають право на власну історію. Тільки що робити, коли ці історії перетинаються?
Анігіляція
ідея та хореографія: Ярослав Кайнар / режисер: Кристина Шишкарьова / музика: Тетяна Хорошун
Один з кращих танцівників України Ярослав Кайнар у своєму соло переходить до особливого стану — абсолютно чутливого до імпульсів ззовні. Кожен із нас відчує себе у його танці — виразному і крихкому одночасно.
Проект Янка Рудзка: Багатоголосся
ідея: Йоанна Лесьнеровська / композиція: Йоанна Лесьнеровська & Януш Орлік у співпраці з танцівниками / танець: Андерсон Данттас, Гелена Ганялян, Карен Хачатрян, Агнєшка Крист, Коте Ліпартеліані, Януш Орлік, Нееміас Сантана, Катажина Сітаж, Хасмік Тангян, Мегі Заркуа
Ми зустрічаємось у практиці і практикуємо зустрічі. Танцюючи на плечах предків, ми занурюємось у сучасність. І змінюємо майбутнє.
Вихідною точкою проекту є музична концепція поліфонії — багатоголосся. Танцівники, натхненні художнім методом Янки Рудзкої — бразильської танцівниці і хореографа польського походження — пропонують глядачам зустріч на перетині чотирьох культур. У спектаклі зіштовхнуться на перший погляд далекі танцювальні світи: бразильська самба, польський оберек, вірменський кочарі та грузинський перхулі. Спектакль є продовженням проекту, розпочатого навесні 2016 року в Сальвадорі де Байя у співпраці з фестивалем “Віваданса”.
Батай і світанок нових днів
сценарій і режисура: Славек Кравчиньський / хореографія: Анна Годовська / музика, ремікси, живе виконання: Петер Личковский / світло та звук: Лукаш Кендзерський / проект Art Stations Foundation Гражини Кульчик / танцівники: Александра Божек-Мушиньська, Наталія Дінгес, Павел Ґраля, Бартош Островский, Лукаш Пшитарский, Зовфія Томчик
Батай веде нас до місць, де «всі бурхливі емоції зливаються воєдино». Коли ми танцюємо, ми стрибаємо у порожнечу і відкриваємо сміх. Коли ми танцюємо, ми занурюємось до темної загадки еротики. Поки не зустрінемось зі «світом свята, царів і богів».
СОС (cповіщення осмислені спекуляції)
хореографія, постановка: Олександр Андріяшкін / світло: Євген Копйов / перформери: Аліна Бучок, В’ячеслав Бучок / у виставі звучить музика: Рихарда Вагнера, Едварда Грига, Рихарда Штрауса, Bohren & Der Club of Gore
— скажи, наша історія вже померла?
— знаєш, те, що не є істиною в сьогоденні, не стане нею і в майбутньому
Метафора «життя як танець» не нова, але від цього не менш цікава. На сцені двоє. Звичайні городяни. Чоловік і Жінка, що потонули в концепціях і забули, чим правильний танець відрізняється від їхнього власного. Трохи втомлені, але готові. І якщо не до всього, то хоча б до цієї вистави.
“Тобі не здається, що ми приречені на мистецтво..”
Визнаючи, що знаходяться на сцені, вони намагаються пробратися до глядача і до себе. Крізь велику кількість тексту, буквально розкиданого навколо, і танцю, якому теж треба знайти своє місце. На сцені і в житті. На сцені як в житті?
“Ти хочеш танцювати зі мною чи (тільки) з усім світом ..“
“Показати тобі справжню спекуляцію?”
Але щоб зробити це, їм доведеться багато говорити. І багато рухатися. Посилаючи в зал глядачам і один одному свої заготовлені і спекулятивні сигнали SOS.
ПРО ПРОЕКТ
«TERYTORIA CHOREOGRAFII - НОВІ ШЛЯХИ АВАНГАРДУ»
Багаторічний проект презентації сучасного польського танцю за участі найкращих артистів, педагогів і теоретиків танцю, об'єднаних навколо Польської платформи танцю 2017. Запланований на 2017-2021 роки проект наповнено виставами та перформансами, майстер-класами, зустрічами та дискусіями в найактивніших центрах танцю в Центральній і Східній Європі, зокрема в Білорусі, Україні, Грузії, Вірменії, Словаччині, Чехії, Угорщині, Словенії, Сербії, Болгарії. Проект є продовженням програми «Terytoria choreografii — Східне партнерство» з 2016 року, ідея котрого розширилась подіями, пов'язаними з видатними авангардними танцівницями польського походження.
Проект організовано Інститутом Адама Міцкевича e співпраці з Інститутом музики і танцю, Центром культури в Любліні і фондом «Art Stations Foundation» Гражини Кульчик, а також партнерами з Білорусі, України, Грузії і Вірменії в рамках ПОЛЬЩА 100 - програми відзначення 100-річчя відновлення незалежності Польщі.
Проект присвячений творчості видатних артисток польського походження, які представляють танцювальний авангард XX століття: Янки Рудзкої, Полі Ніренскої, Броніслави Ніжинської та Марі Рамбер. Їх творчість і захоплюючі біографії є відправною точкою для побудови проекту.
Організатори
Totem Dance Group / Інститут Адама Міцкевича / Незалежна 2017-2021
Партнери
Інститут музики і танцю / East European Performing Arts Platform / Центр культури в Любліні / Люблінський театр танцю / Art Stations Foundation / Місто Люблін / Польський інститут у Києві / Post PlayТеатр / ZelyonkaFest / Buchok Art Family / TEATRE: cучасний театр в Україні / Громадський простір / Український театр 2.0 / .YABL / Artmisto / MoeMisto / Український культурний фонд
Дизайн афіші
Наталія Кушнір (з використанням матеріалів Александри Осович та Міхала Лучака)
Інформація :
e-mail: prostir.tancu@gmail.com
+380934701488
+380966377270
© md-eksperiment.org
Поделиться