5464
Фестиваль Простір танцю 2018

Фестиваль Простір танцю 2018

20 сентября — 03 октября 2018
Киев, Украина
Киев [на карте]
+380934701488
+380966377270

«Простір танцю» — польські та українські хореографи прагнуть сформувати спільний мистецький контекст

Професійний фестивальний рух у середовищі українського сучасного танцю розкриває свій потенціал. Сьогодні ми презентуємо нову подію: Міжнародний фестиваль «Простір танцю». В якості бієнале, він доповнить ландшафт, досі представлений лише щорічним ZelyonkaFest.

«Простір танцю» є частиною потужного проекту «Terytoria choreografii», який триває з 2016-го року та географічно охоплює Центральну та Східну Європу: від Познані та Белграду до Тбілісі та Єревану. В рамках української частини проекту, з 20 вересня до 3 жовтня у Києві та Дніпрі відбудеться 7 вечорів танцю та 17 майстер-класів.

«Простір танцю» демонструє новий етап довгострокової співпраці між танцівниками з Польщі та України. Вистави та майстер-класи, що відбудуться протягом фестивалю, представляють сучасний танець двох країн у рівній пропорції та утворюють, таким чином, спільний мистецький контекст. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Програму «Простору танцю» у Києві розпочне 30-го вересня перформанс польської танцівниці Аурори Любос «Ласкаво просимо», що відбудеться у просторі PostPlayТеатру.

1-го жовтня, на сцені Київського академічного Молодого театру відбудуться дві прем’єри: вистава Totem Dance Group «Анігіляція» та «Проект Янка Рудзка: Багатоголосся» — результат колаборації польських, бразильських, вірменських та грузинських танцівників.

2-го жовтня у Молодому театрі — вечір шедеврів: одна з кращих вистав театру танцю Польщі «Батай і світанок нових днів» Славека Кравчиньського та Анни Годовської та відвертий і проникливий спектакль «СОС (сповіщення осмислені спекуляції)» Buchok Art Family

Участь польських артистів у фестивалі підтримана координованою Інститутом Адама Міцкевича міжнародною культурною програмою ПОЛЬЩА 100, в рамках проекту НЕЗАЛЕЖНА 2017-2021.

Локації фестивалю:

PostPlayТеатр (вул. Нижньоюрківська, 31)

Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)

Totem Dance (вул. Куренівська, 18)

Тел. для довідок: +380974935272

ПЕРФОРМАТИВНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

30 вересня / 19.00

«Ласкаво просимо» Аурора Любос, Польща

Post PlayТеатр (вул. Нижньоюрківська, 31)

Тривалість – 1 година

1 жовтня / 19:00

«Анігіляція» Totem Dance Group, Україна

«Проект Янка Рудзка: Багатоголосся» Польща, Бразилія, Вірменія, Грузія

Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)

Тривалість – 2 години

2 жовтня / 19:00

«Батай і світанок нових днів» Польща

«СОС (сповіщення осмислені спекуляції)» BAF, Україна

Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)

Тривалість – 2 год. 30 хв.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Понеділок, 1 жовтня / Камерна сцена Київського академічного Молодого театру

11.00-15.00 – воркшоп «Свято снів» Славека Кравчиньського та Анни Годовської

Понеділок 1 жовтня / Totem Dance School (вул. Куренівська, 18)

13.00-14.30 – В'ячеслав Бучок – Up/Down (Floorwork)

14.30-16.00 – Наталія Дінгес – Contemporary dance technique з елементами акробатики

Вівторок, 2 жовтня / Totem Dance School (вул. Куренівська, 18)

10.00-12.00 – майстер-клас від учасників «Проекту Янка Рудзка: Багатоголосся» – Techno folk

13.00-14.30 – Агнєшка Крист – Contemporary dance technique

14.30-16.00 – Данило Бєлкін – Опора (техніка та імпровізація)

АНОТАЦІЇ ДО ВИСТАВ

Ласкаво просимо

постановка: Аурора Любос / музика: Алекс Катона

Вистава Ласкаво просимо

Цей твір — коментар до новин, з яких ми дізнаємось, що якісь далекі мігранти помирають у морі, а також спроба перенести ці далекі-близькі образи у нашу повсякденність. Час від часу ми чуємо про втрати, смерті знайомих чи незнайомих в умовах гібридної війни та умовного миру, і налаштовуємо свій власний душевний фільтр або на сприйняття, або на відторгнення цієї інформації. Мігранти і заможні "білі люди", ті хто вижив і ті хто просто живе — всі вони й кожен мають право на власну історію. Тільки що робити, коли ці історії перетинаються?

Анігіляція

ідея та хореографія: Ярослав Кайнар / режисер: Кристина Шишкарьова / музика: Тетяна Хорошун

Фото Вистава Англяця

Один з кращих танцівників України Ярослав Кайнар у своєму соло переходить до особливого стану — абсолютно чутливого до імпульсів ззовні. Кожен із нас відчує себе у його танці — виразному і крихкому одночасно.

Проект Янка Рудзка: Багатоголосся

ідея: Йоанна Лесьнеровська / композиція: Йоанна Лесьнеровська & Януш Орлік у співпраці з танцівниками / танець: Андерсон Данттас, Гелена Ганялян, Карен Хачатрян, Агнєшка Крист, Коте Ліпартеліані, Януш Орлік, Нееміас Сантана, Катажина Сітаж, Хасмік Тангян, Мегі Заркуа

Проект Янка Рудзка Багатоголосся

Ми зустрічаємось у практиці і практикуємо зустрічі. Танцюючи на плечах предків, ми занурюємось у сучасність. І змінюємо майбутнє.

Вихідною точкою проекту є музична концепція поліфонії — багатоголосся. Танцівники, натхненні художнім методом Янки Рудзкої — бразильської танцівниці і хореографа польського походження — пропонують глядачам зустріч на перетині чотирьох культур. У спектаклі зіштовхнуться на перший погляд далекі танцювальні світи: бразильська самба, польський оберек, вірменський кочарі та грузинський перхулі. Спектакль є продовженням проекту, розпочатого навесні 2016 року в Сальвадорі де Байя у співпраці з фестивалем “Віваданса”.

Батай і світанок нових днів

сценарій і режисура: Славек Кравчиньський / хореографія: Анна Годовська / музика, ремікси, живе виконання: Петер Личковский / світло та звук: Лукаш Кендзерський / проект Art Stations Foundation Гражини Кульчик / танцівники: Александра Божек-Мушиньська, Наталія Дінгес, Павел Ґраля, Бартош Островский, Лукаш Пшитарский, Зовфія Томчик

Вистава Батай Свтанок нових днв

Батай веде нас до місць, де «всі бурхливі емоції зливаються воєдино». Коли ми танцюємо, ми стрибаємо у порожнечу і відкриваємо сміх. Коли ми танцюємо, ми занурюємось до темної загадки еротики. Поки не зустрінемось зі «світом свята, царів і богів».

СОС (cповіщення осмислені спекуляції)

хореографія, постановка: Олександр Андріяшкін / світло: Євген Копйов / перформери: Аліна Бучок, В’ячеслав Бучок / у виставі звучить музика: Рихарда Вагнера, Едварда Грига, Рихарда Штрауса, Bohren & Der Club of Gore

Вистава СОС

— скажи, наша історія вже померла?

— знаєш, те, що не є істиною в сьогоденні, не стане нею і в майбутньому

Метафора «життя як танець» не нова, але від цього не менш цікава. На сцені двоє. Звичайні городяни. Чоловік і Жінка, що потонули в концепціях і забули, чим правильний танець відрізняється від їхнього власного. Трохи втомлені, але готові. І якщо не до всього, то хоча б до цієї вистави.

“Тобі не здається, що ми приречені на мистецтво..”

Визнаючи, що знаходяться на сцені, вони намагаються пробратися до глядача і до себе. Крізь велику кількість тексту, буквально розкиданого навколо, і танцю, якому теж треба знайти своє місце. На сцені і в житті. На сцені як в житті?

“Ти хочеш танцювати зі мною чи (тільки) з усім світом ..“

“Показати тобі справжню спекуляцію?”

Але щоб зробити це, їм доведеться багато говорити. І багато рухатися. Посилаючи в зал глядачам і один одному свої заготовлені і спекулятивні сигнали SOS.

ПРО ПРОЕКТ

«TERYTORIA CHOREOGRAFII - НОВІ ШЛЯХИ АВАНГАРДУ»

Багаторічний проект презентації сучасного польського танцю за участі найкращих артистів, педагогів і теоретиків танцю, об'єднаних навколо Польської платформи танцю 2017. Запланований на 2017-2021 роки проект наповнено виставами та перформансами, майстер-класами, зустрічами та дискусіями в найактивніших центрах танцю в Центральній і Східній Європі, зокрема в Білорусі, Україні, Грузії, Вірменії, Словаччині, Чехії, Угорщині, Словенії, Сербії, Болгарії. Проект є продовженням програми «Terytoria choreografii — Східне партнерство» з 2016 року, ідея котрого розширилась подіями, пов'язаними з видатними авангардними танцівницями польського походження.

Проект організовано Інститутом Адама Міцкевича e співпраці з Інститутом музики і танцю, Центром культури в Любліні і фондом «Art Stations Foundation» Гражини Кульчик, а також партнерами з Білорусі, України, Грузії і Вірменії в рамках ПОЛЬЩА 100 - програми відзначення 100-річчя відновлення незалежності Польщі.

Проект присвячений творчості видатних артисток польського походження, які представляють танцювальний авангард XX століття: Янки Рудзкої, Полі Ніренскої, Броніслави Ніжинської та Марі Рамбер. Їх творчість і захоплюючі біографії є відправною точкою для побудови проекту.

Організатори

Totem Dance Group / Інститут Адама Міцкевича / Незалежна 2017-2021

Партнери

Інститут музики і танцю / East European Performing Arts Platform / Центр культури в Любліні / Люблінський театр танцю / Art Stations Foundation / Місто Люблін / Польський інститут у Києві / Post PlayТеатр / ZelyonkaFest / Buchok Art Family / TEATRE: cучасний театр в Україні / Громадський простір / Український театр 2.0 / .YABL / Artmisto / MoeMisto / Український культурний фонд

Дизайн афіші

Наталія Кушнір (з використанням матеріалів Александри Осович та Міхала Лучака)

Інформація :

e-mail: prostir.tancu@gmail.com

+380934701488

+380966377270

Все фестивали



© md-eksperiment.org

Опубликовано: 16 сентября 2018