34
Бах-Перселл-Стравінський-Шнітке. Львівська філармонія

Бах-Перселл-Стравінський-Шнітке. Львівська філармонія

Пн, 17 октября 2016, 19:00
Львов, Украина
Филармония [на карте]
(032) 235-89-46

Львівська обласна філармонія представляє!

БАХ–ПЕРСЕЛ–СТРАВІНСЬКИЙ–ШНІТКЕ

Карл Філіпп Емануель Бах. Концерт для флейти з оркестром ре мінор

Альфред Шнітке. Сюїта в старовинному стилі

Генрі Перселл. Сюїта «Абделазер»

Ігор Стравінський. Сюїта з балету «Пульчінелла»

Бароко крізь віки — так можна було б теж назвати цей вечір. Адже він проведе лінію від барокових композиторів до сучасних митців, які спробували торкнутися давніх мотивів й передати їх вже у ХХ столітті. Камерний оркестр Collegium Musicum, яким диригуватиме Валід Агаєв (Азербайджан-Німеччина) та флейтистка Дженіфер Зойбель (Німеччина) спробували поєднати в цьому концерті класику та відгук на неї, спроби переосмислити й подати по-новому.

Початок перенесе нас до XVIII століття й звернеться до творчості Генрі Персела, якого вважають зразковим представником англійської барокової музики. Сюїта «Абделазар», яку Персел написав в 1695 році, була створена як супровід до маловідомої п'єси англійського автора Афри Бена. Хоча сценічна постановка швидко втратила популярність, та сюїта навпаки завоювала любов слухачів і зараз її зараховують до кращих творів композитора. Про це свідчить і той факт, що «Абделазара» чи його мотиви неодноразово використовували у сучасному кінематографі.

Рухаємося до XVIII століття — тут син знаменитого батька, Карл Філіпп Емануель Бах, свого часу здобув великий успіх. Його творчість мала вплив на Бетховена, Моцарта, Гайдна. Після довгого забуття музику композитора заново відкрили в середині ХХ століття і високо оцінили її різноманіття й непередбачуваність. Концерт для флейти з оркестром ре мінор підтвердить це.

Далі — «Пульченелла» Ігоря Стравінського, спроба композитора ХХ століття зазирнути в минуле. Замилування Італією та її культурною спадщиною надихнуло росіянина з українським походженням взяти сюжет видатного італійця Перголезі і вдихнути нове життя в історію вже в 1920 році. «Пульчінелла» стала першою спробою Стравінського у неокласицизмі, роботою, сповненою його любові і захоплення.

І останній дотик до музичної історії цього вечора — наш сучасник, випускник і згодом викладач Московської консерваторії. Альфред Шнітке. Його «Сюїта в старовинному стилі» була задумана як суто педагогічний твір. Проте за роки роботи над твором (1965-1972) у автора змінилася концепція і після завершення від представив насичений та філософський концертний твір з п'яти частин, стилізованих під музику часів бароко.

Дженіфер Зойбель – флейта (Німеччина)

Камерний оркестр Collegium Musicum

Валід Агаєв – диригент (Азербайджан-Німеччина)

Концертний зал ім. С. Людкевича

Вартість квитків 40-100 грн

Абонементи дійсні

Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

Каса: (032) 235-89-46© md-eksperiment.org

Опубликовано: 06 октября 2016

Львов - Концерты

Показать все