4067
Фестиваль Золотий лев 2021

Фестиваль Золотий лев 2021

01 октября — 08 октября 2021
Львов, Украина
Львов [на карте]

Міжнародний театральний фестиваль ЗОЛОТИЙ ЛЕВ– 2021»

Цього року фестиваль «Золотий Лев - 2021» відбудеться з 1 по 8 жовтня.

«Золотий Лев» – це не просто фестиваль, а театральна європейська традиція і один з найпрестижніших театральних форумів України. Щороку він перетворює Львів на величезну театральну сцену, дарує яскраві враження і відчуття. Тут можна побачити вистави світового визнання, прем’єри, експериментальні постановки молодих театрів.

Цьогоріч фестиваль є сценічним, однак в програмі є заплановано і кілька вуличних заходів.

Гасло фестивалю залишається не змінним: «Класика очима експерименту»

У Львові будуть представлені театри з Польщі, Угорщини, Італії, Грузії, Ірану, Канади, України. Слід зазначити, що всі іноземні колективи, які приїдуть на фестиваль, пройшли повний курс вакцинації у себе вдома.

Цього року «Золотий Лев» відбуватиметься на наступних локаціях: театр «Воскресіння», Перший театр, театр Лесі, театр ім.М.Заньковецької, Довженко-цент (р-н. Сихова), пл. перед Львівською оперою.

Традиційно фестиваль розпочнеться з Карнавальної ходи, яка пройде вулицями міста. Це звісно, за умови, якщо не буде карантинних обмежень. Якщо ж вони все таки будуть буде невеличке локальне відкриття на пл.перед Оперним театром.

Серед родзинок фестивалю варто відзначити відомий в Європі театр A-Part в коопродукції з театром Amareya (м.Катовіце, Польща) з виставою «Чотири» в постановці М.Херіча. Цього разу зустріч художників, свідомо оперуючи тілом, світлом та жестом, створили картину, що стосується символіки цифр (заголовок «Чотири» є найбільш матеріальним, людським і земним з них), і таким чином переносять глядача у вимір абстракції. Тож ці дві сфери - абстрактна та матеріальна - зустрілися в оголених тілах чотирьох актрис і створили видовище театру A Part та театру Amareya. Тут тіла одночасно виступають як реквізит, декорація та актор. (Вистава відбудеться 4 жовтня о 20.00 в Першому театрі).

Театр «Потлах» (м.Фара ін Сабіна, Італія) представить постановку «20 тисяч льє під водою» Ж.Верн. Ця вистава була і залишається визнаною на різних міжнародних театральних фестивалях у багатьох країнах світу.

Ця вистава випливає з ідеї накопиченого досвіду Театру Potlach’ у роботі з актором та його сценічною присутністю, в поєднанні з найсучаснішими цифровими та світловими техніками. Актори буквально "занурені" в чарівну, майже казкову декорацію, зроблену з цифрових проекцій та сучасних світлодіодних ліхтарів і тому цей унікальний італійський колектив занурить глядача у відкриття фантастичного глибоководного світу та таємничого «Наутілусу» на чолі з капітаном Немо. Вистава візуально дуже красива, підходить для перегляду з дітьми. Вистава відбудеться 5 жовтня о 17.00 в театрі Лесі.

Ще однією родзинкою фестивалю стане остання прем’єра Тбіліського Вільного театру Автанділа Варсімашвілі – комедія «2030 – Нам нічого втрачати». Вистави цього видатного режисера вже встигли припасти до душі глядачам «Золотого лева» в попередні роки і тепер вони знову матимуть нагоду зустрітися з чудовими акторами Вільного театру та насолодитись неймовірно смішною постановкою.

Унікальний проект «Емігранти»С.Мрожека представить театр Petofi (м.Шопрон, Угорщина) спільно з театром (м.Комарно, Словаччина). Актори гратимуть виставу в своєрідній «клітці». Вистава відбудеться в малому залі театру «Воскресіння». Отож кількість місць обмежена.

Серед українських театрів на фестивалі будуть представлені колективи з Чернігова, Одеси, Києва, Дрогобича, Львова.

Крім показів вистав на фестивалі буде присутня освітня програма від Італійського театру «Потлах» для студентів театральних Вишів та молодих акторів. Це два чотирьох годинні тренінги з вокалу та пластики. Театр «Потлах» славиться в Італії своїм фестивалем «Лабораторій» - це фестиваль акторських тренінгів, на який з’їжджаються актори з цілої Італії.

Також на фестивалі «Золотий лев-2021» буде кілька відеопоказів вистав створених за допомогою 3Д, обмін думками, культурним досвідом та досвідом поєднання театрального мистецтва та цифрових технологій, що виник за останній рік в часи пандемії.

Львівський академічний театр «Воскресіння» в перший день фестивалю представить глядачам вуличний варіант вистави «Відлуння» на пл.перед Оперним театром. Вистава присвячується засновнику та багаторічному директору фестивалю «Золотий лев» - Ярославу Федоришину.

Фестиваль Золотий лев 2021. Програма

Театральний фестиваль «Золотий Лев» – це завжди яскраво, видовищно, феєрично, цікаво та вражаюче. Театри, які будуть запрошені вже бачили на багатьох відомих театральних фестивалях в Європі. Тепер і Львів та гості нашого міста матимуть змогу насолодитися неймовірною атмосферою театрального дійства.

Отож запрошуємо Всіх з 1 по 8 жовтня за новими неповторними враженнями!

Фестиваль відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Управління культури департаменту розвитку Львівської міської Ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. Організатори фестивалю щиро вдячні їм за підтримку.

Все фестивали© md-eksperiment.org

Опубликовано: 12 сентября 2021