5589
Lviv Bandur Fest 2018

Lviv Bandur Fest 2018

07 ноября — 11 ноября 2018
Львов, Украина
Львов [на карте]

З бандурою – на каву

Запрошуємо до знайомства з бандурою, якої Ви ще не бачили і не чули!

2 листопада

13.30

Кав’ярня «Вірменка», вул. Вірменська, 19

Під час прес-конференції вип`ємо разом кави, журналісти зможуть пограти на on-line бандурі та почути живе виконання сучасної бандури, а також подивитись відеоролики про фестиваль і зробити селфі з бандурою!

Учасники прес-конференції:

- Анастасія Войтюк, бандуристка, засновниця та арт-директорка фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest;

- Марічка Кошелінська, координаторка майстер-класів, учасниця фестивалю Lviv Bandur Fest;

- Оксана Герасименко, українська бандуристка, композитор, педагог, Заслужений діяч мистецтв України;

- Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку, в.о. начальника управління культури львівської міської ради;

- Тарас Гаврик, зірковий гість фестивалю Lviv Bandur Fest.

З 7-го по 11-те листопада у Львові - II Фестиваль сучасної бандури

Lviv Bandur Fest 2018

«Цим фестивалем я хотіла сколихнути українську публіку і змістити образ бандури в свідомості людей. Хоча слухачі вже почали підозрювати про те, що бандура це цілком сучасний, а не традиційний інструмент, проте коли спитаєте навіть музикантів, які не бандуристи – вони про бандуру будуть мати досить стереотипне уявлення, я вже не кажу про людей, які далекі від музики. В Україні є повага до образу бандури, але не до самого інструменту. Бо повага – це значить обізнаність, цікавість, активність. А у нас бандуру люблять пасивно – тобто кажуть, що люблять, але ходять на інші концерти» - Анастасія Войтюк, арт-директорка Lviv Bandur Fest.

Фестиваль Lviv Bandur Fest – це музично-освітньо-просвітницький захід, що об`єднує музикантів, які грають на бандурі у різних стилях (етно, рок, класика, джаз, експериментальна музика, естрадна музика) і створює платформу для обміну досвідом та освіти молодих бандуристів.

Програма фестивалю

7.11, 15:00 - показ фільму «Поводир», реж. О. Санін

Lviv Film Center, вул. В. Великого 14а

7.11, 19:00 - Темний концерт – соціальний експеримент, гурт «Три кроки в ніч», Дім Франка, вул. І.Франка, 150-152

8.11, 18:00 - концерт виконавців на бандурах Дмитро Губ`як (Тернопіль)

Богодар Баглай (Львів) Христина Шукост (Львів) Марія Гуляк (Львів) YUMAVITA (Львів) АДАЖІО (Львів) ГАЛИЧАНКА (Львів) ЯГІЛКА (Львів) ЧОРНОБРИВЦІ (Лопатин) ҐЕРДАН (Франківськ) КОБЗАРІВНА (Львів)

ЧАРІВНІ СТРУНИ

Кураторська екскурсія від авторки проекту Тетяни Шаленко по фотовиставці «Слідами болю та тріумфу» (фрагменти історії та уривки споминів).

Lviv Film Center, вул. В. Великого 14а

9.11, 19:00 – Бандурно-барабанне шоу за участю відомих бандуристів Troye Zillia, KRUTЬ, Роман Гриньків та проект БандураПро, Тарас Яницький. Спеціальний гість - Тарас Гаврик.

Львівська Національна Філармонія, вул. Чайковського, 7

10.11, 16:30 - "Back to the roots", концерт виконавців на старосвітських бандурах та кобзах - Андрій Сілецький, Тарас Силенко, Сергій Нечипоренко, Едуард Драч, Тетяна Никитюк.

Львівський театр ляльок, пл. Данила Галицького, 1

10.11, 19:30 - Концерт сучасних бандургуртів – Moreli band (Львів), LiveN (Чернігів), Riverland (Дніпро), BanduraMen (Київ), Три кроки в ніч (Львів), Барви Львова (Львів), Елегія струн (Тернопіль)

Lviv Film Center, вул. В. Великого 14а

11.11, 11:30 – Концерт на старосвітських кобзах та бандурах у храмі бл. Климентія Шептицького, вул. Кривоноса, 1.

11.11, 15:00 - Показ фільму "Поводир" (реж. Олесь Санін (Oles Sanin) та розмова про можливості діалогу між традиційним та сучасним світом бандури. Кінопалац “Коперник”, вул. Коперника, 9

11.11, 18:30 - Концерт-презентація авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів, за участю Оксана Герасименко, Марина Круть, Ярослав Джусь, Георгій Матвіїв, Анастасія Войтюк, Наталя Курило

Львівський театр ляльок, пл. Данила Галицького, 1

11.11, 21:00 - Вечірка Bandura MIX

MolodeZeleno, вул. Газова, 20

Бандура для всіх! Більше інформації шукайте на сайті та фейсбук-сторінці фестивалю: http://www.lvivbandurfest.in.ua/ https://www.facebook.com/lvivbandurfest/ lvivbandurfest@gmail.com

Майстер-класи

Вхід на всі майстер-класи є безкоштовним за умови попередньої реєстрації:

https://goo.gl/forms/MZYHwyujM8aaphZv2

7.11 Ср

15:00-16:00

Марічка Кошелінська-Мартинюк, бандурквест «Бандура в сучасній музиці»

Львівська обласна бібліотека для дітей, вул. В. Винниченка, 1

8.11 Чт

11:30-13:00

Оксана Герасименко «Базові прийоми гри та основні методичні засади звукоутворення на бандурі»

Львівська державна дитяча музична школа №1 ім. А.Кос-Анатольського, вул. Академіка Гнатюка, 5/7

16:00-17:30

Анастасія Войтюк «Праця на сцені з електроакустичною бандурою»

Дмитро Губ'як «Презентація Львівської електроакустичної бандури»

Lviv Film Center, вул. В. Великого, 14А

9.11 Пт

14:00- 15:00

Тарас Лазуркевич «Сучасна інтеграція харківської бандури, як один з факторів розвитку бандурного мистецтва України.»

Львівська національна музична академія ім. Миколая Лисенка, вул.О.Нижанківського, 5

15:30-17:00

Роман Гриньків «Авторська музика та імпровізація»

Львівська національна музична академія ім. Миколая Лисенка, вул.О.Нижанківського, 5 Малий зал

10.11 Сб

11:30-12:30

Оксана Герасименко «Особливості інтерпретації творів Оксани Герасименко»

Львівський музичний коледж імені С. Людкевича, площа М. Шашкевича, 5., малий зал.

13:00 -15:00

Марина Круть «Втеча від стереотипів. Імпровізація , як спосіб мислення.»

Львівська державна дитяча музична школа №8, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 11

15:00-16:30

Марина Залізняк, Софія Аль-Хадіді та Юлія Васюк. Як навчати дошкільнят гри на бандурі» та «Академічна методика народного вокалу»

Львівська державна дитяча музична школа №8, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 11

11.11 Нд

13:00-14:00

Георгій Матвіїв «Новітні прийоми гри на бандурі, як ознака сучасного бандурного репертуару» (к-ть місць обмежена)

Львів, вул. Котляревського, 13. Muzcool

15:00 -16:00

Ярослав Джусь "Сучасна бандура - історія успіху"

Школа кобзарського мистецтва Дзвіночок, ЦТДЮГ Погулянка, вулиця Вахнянина, 29

Цього року для проведення фестивалю сучасної бандури обрали кілька основних локацій: Львівська Національна філармонія, Львівський академічний обласний театр ляльок, Львівський кіноцентр (Lviv Film Center), Кінопалац «Коперник», Дім Франка, MolodeZeleno.

Родзинкою фестивалю буде унікальне потужне Бандурно-Барабанне Шоу у Львівській філармонії 9 листопада о 19.00! Учасники – відомі бандуристи: засновники фестивалю сучасної бандури гурт TROYE ZILLIA презентуватиме на концерті свій новий альбом у стилі world music під назвою «Flora & Fauna». Також на концерті гратимуть найкрутіші групи та виконавці, а це – київський гурт KRUTЬ із солісткою Марина Круть, що є фіналісткою телевізійного шоу Х-фактор, РОМАН ГРИНЬКІВ та проект БандураПро, до слова, Роман Гриньків грав із відомими світовими музикантами, такими як Ель Ді Меола, Боббі Макферрін та ін.; Тарас Яницький презентує бандуру у супроводі ірландського барабану. Спеціальний зірковий гість – співак, теле- та радіоведучий ТАРАС ГАВРИК виконає найулюбленіші пісні під супровід бандури. А ведучою концерту буде Любов Ступчук – відома тележурналістка, ведуча музичних новин.

Концерт сучасних бандургуртів у рамках Lviv Bandur Fest відбудеться 10 листопада о 19.30 у Lviv Film Center (вул. В. Великого 14А). Сім неймовірних гуртів зі Львова та України демонструватимуть бандуру, яка може бути надзвичайно різною і грати у стилях – рок, інді, поп, фолк (Moreli band (Львів), LiveN (Чернігів), Riverland (Дніпро), BanduraMen (Київ), Три кроки в ніч (Львів), Барви Львова (Львів), Елегія струн (Тернопіль).

Повернення до традицій, віднайдення власного «коріння» музичними засобами – на концерті "Back to the roots" виконавців на старосвітських бандурах та кобзах (Андрій Сілецький, Тарас Силенко, Сергій Нечипоренко, Едуард Драч, Тетяна Никитюк) у Львівському театрі ляльок 10 листопада о 16.30, а 11 листопада об 11:30 кобзарі та бандуристи зіграють концерт у храмі бл.Климентія Шептицького, вул. Кривоноса, 1.

Унікальна нагода втрапити на концерт-презентацію авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів зі всієї України, за участю Оксани Герасименко, Марини Круть, Ярослава Джуся, Георгія Матвіїва, Анастасії Войтюк, Наталії Курило – 11 листопада, 18.30, Львівський театр ляльок.

Під час Lviv Bandur Fest бандуру можна бути не лише почути, а й повправлятись у грі на ній. Організатори підготували окрему програму майстер-класів. Буде все – від базових прийомів гри на бандурі до прийомів новітніх; від праці на сцені з бандурою харківською до особливостей застосування бандури електроакустичної. Ведучими фестивалю будуть відомі бандуристи – Оксана Герасименко, Тарас Лазуркевич, Ярослав Джусь, Георгій Матвіїв, Марина Круть, Анастасія Войтюк, Софія Аль-Хадіді, Юлія Васюк та Марина Залізняк, Марічка Кошелінська, Дмитро Губ`як.

Завершиться фестиваль відкритою вечіркою BANDURA MIX – де відомі львівські бітмейкери та діджеї із Vedel school зіграють разом з бандуристами у MolodoZeleno!

Вхід на всі події фестивалю безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням:

на концерти https://goo.gl/forms/d2HQSjmWLk4tp4TD3

на майстер-класи https://goo.gl/forms/MZYHwyujM8aaphZv2

Бандура у кіно

Під час Lviv Bandur Fest буде перегляд кінострічки українського режисера та сценариста Олеся Саніна. Фільм "Поводир, або квіти мають очі" створили, відтворюючи історичні події. Основа сюжету – міфічний з'їзд кобзарів та їх розстріл, про які не лишилось документальних свідчень.

Показ фільму відбудеться:

7.11 – Lviv Film Center (початок - 15:00);

11.11 – Кінопалац «Коперник» (початок 15:00).

Також 11.11 після показу кінострічки відбудеться розмова "Можливості діалогу між традиційним та сучасним світом бандури".

Он-лайн бандура

Вперше, спеціально для Lviv Bandur Fest! Відомий своїми культурними проектами ресурс Ukrzen In Ua, який створив текстову вишиванку, гривневий дзен та багато інших популярних інтернет-проектів взявся за створення он-лайн бандури. Тепер відчути себе справжнім бандуристом може кожен! Для цього достатньо зайти на сайт https://bandura.ukrzen.in.ua/ і натиснути на струни он-лайн бандури.

Соціально-бандурний експеримент

«Темний концерт» - для тих, хто не боїться експериметів. 7 листопада в 19.00 музичний гурт «Три кроки в ніч» зіграє у Домі Франка (вул. І.Франка, 150-152). Ідея «Темного концерту» викликана інклюзивними практиками – коли зрячі люди зав’язують очі, щоб відчути, як це – бути незрячими. «Темний концерт» – концерт-експеримент, концерт-виклик. Це – виклик для слухача, адже зряча людина лише найінтимніші речі робить із заплющеними очима. Лише, коли довіряємо місцю і людям, можемо «вимкнути» зір і довіритись іншим чуттям. Чим стане для нас музика, коли опинимось у темряві? 7-го листопада гурт «Три кроки в ніч» у Домі Франка виконуватиме програму «Кораблі» на вірші українських поетів.

#banduraselfi

Три прості кроки: зробив селфі – запостив на сторінці #lvivbandurfest у Фейсбуці – отримав подарунок! Конкурс #banduraselfie набирає обертів! Обов’язкова умова участі в конкурсі – зробити власне фото з бандурою. Розіграші набору офіційного мерчу #lvivbandurfest – 8 листопада!

Фестиваль – некомерційний.

Вхід на всі події фестивалю безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://goo.gl/forms/d2HQSjmWLk4tp4TD3.

Реєстрація на майстер-класи: https://goo.gl/forms/MZYHwyujM8aaphZv2.

Цьогорічний фестиваль відбувається за підтримки:

Управління культури Львівської міської ради;

Українського культурного фонду;

Благодійної організації «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»».

Бандура для всіх!

Довідка:

Перший в Україні фестиваль сучасної бандури відбувся у Львові 7-10 вересня 2017 року. На кілька днів Львів перетворився на найгучнішу бандурну столицю України! А осередком сучасної бандури став Сихів, саме там зосередилась левова частка подій фестивалю, зокрема, і перше у Львові Бандурне Шоу.

Все фестивали© md-eksperiment.org

Опубликовано: 02 ноября 2018