93
Всюди, де важко й небезпечно, попереду були жінки. Львівська філармонія

Всюди, де важко й небезпечно, попереду були жінки. Львівська філармонія

Ср, 19 октября 2016, 19:00
Львов, Украина
Филармония [на карте]
(032) 235-89-46

Коли ми кажемо «герой», то перш за все уявляємо звитяжного чоловіка, на долю якого випадали важкі випробування, які він з честю долав. Проте українська історія знає не лише багато героїв, а й героїнь. Адже часто чорні тіні біди лягали й на тендітні жіночі плечі. В епоху багатолітнього поневолення України різними окупантами (Східної – Московією, Західної – Австро-Угорщиною та Польщею) кращі дочки України не корилися. Вони нарівні з патріотами-чоловіками занурювалися у битви не криваві, але не менш важкі і небезпечні – битви за наші права на нашій землі, за збереження своєї окремішності та самобутності, мови і культури.

Вшанувати жінок-героїнь концертом «Україно, ти моя молитва» запрошує Львівська філармонія у середу, 19 жовтня, о 19:00.

Цей концерт – спільна ідея філармонії та Союзу Українок, щоби привернути увагу до наших славних співвітчизниць, які були не лише сильними духом, а й творчими та яскравими особистостями. Як розповіла режисер-постановник концерту Любов Фітьо, всі вони народилися у 20-их роках, їхня молодість проходила у Львові, а батьки були у лавах Січових Стрільців. Ці жінки-патріоти любили свою мову, вчилися в Українських гімназіях, були освічені та грамотні.

Тільки героїчний дух населення західно-українських земель зміг створити армію, яка не підкорилась ворогам. Українські підпільниці були розвідницями, зв’язковими, бійцями та ідеологами. Назавжди залишаться в народній пам’яті імена Катрусі Зарицької, Богдани Світлик, Галини Дидик, Олександри Паєвської, Ольги Ільків, Ірини Калинець, Стефанії Шабатури, Ярослави Заневчик та багатьох інших.

Автор і режисер-постановник концерту Любов Фітьо розповіла, що цей концерт дозволить познайомитись, зокрема, з багатющою спадщиною Ірини Сеник, політв’язня, талановитої вишивальниці та поетеси. «Українці мають знати про цю жінку. Цьогоріч 8 червня ми святкували б 90-річчя від дня народження Ірини Сеник. З рідного Львова її забрали у 45 році. Вона провела по тюрмах та таборах 34 роки, проте мужньо витримала всі політичні переслідування. У 90-х роках, коли Ірину Сеник визнали Героїнею Світу, її творчість стала відомою в Америці, Австралії, Канаді. Натомість в Україні її мало знають», – розповіла Любов Фітьо і зазначила, що їй не вдалося знайти поезій героїні у львівських книгарнях.

За словами режисера-постановника, на концерті прозвучать пісні на слова Ірини Сеник у виконанні львівського барда Олеся Дяка та Лілії Кобільник. Концерт розпочнеться з гімну українських націоналістів – «Зродились ми великої години», яку виконає квартет «LeonVoci». LEDIES’trio заспіває в’язанку стрілецьких пісень, зі стрілецькою тематикою також приєднається і Остап Стахів. Ансамбль «Високий Замок» виконає «Гуцульський триптих» з «Тіней забутих предків». Орест Цимбала презентує цикл пісень з свого проекту «Повстанське танго», а Лілія Коструба презентує пісні Весоловського Богдана.

Концерт занурить вас у дух старого Львова, повстанської боротьби та невідомої ще творчості нескорених українок.

Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

Каса: (032) 235-89-46© md-eksperiment.org

Опубликовано: 06 октября 2016

Львов - Концерты

Показать все