96
Виставка Мова рук. Галерея Зелена канапа

Виставка Мова рук. Галерея Зелена канапа

26 октября — 21 ноября 2021
Львов, Украина
Галерея Зелена канапа [на карте]

МОВА РУК. Виставка живопису та скульптури Людмили Давиденко. 26.10 – 21.11. 2021

Ще на попередній виставці в галереї «Зелена канапа» – «Голова» (2017) , Людмила Давиденко почала зображати руки. Часом як підтримку і опору для голови людини, або руки які затуляють вуха чи рот, руки які прикривають очі. А потім, під час локдауну руки стали прицільним об’єктом уваги художниці.

Пари долонь, що тримаються в різних жестах – від молитовних до утримувальних.

Людмила ліпила і ліпила.

Кисті рук у художниці дуже фактурні. Вони наче позбавлені захисного шару – оголена структура величезної кількості м’язів, судин та сухожиль.

Художниця каже, що яскравим спогадом – сакральним прототипом для її скульптур став спогад про руки її бабусі. Саме їх образ зринає в уяві, коли Людмила візуалізує образ рук.

Руки – тактильні. Під час локдауну нам стало заборонено вітатися за руку, торкатися руками сторонніх, бажано носити гумові рукавички. І лиш так ми зрозуміли, наскільки важлива для нас тактильність. Рукостискання – символ довіри, а різні доторки можуть сказати більше ніж слова.

Руки – промовисті. Руки розповідають про те, ким є людина. У музиканта і садівника – різні руки. У матері і батька – мають різну мову.

А ще ж є жести – ними можна так багато сказати і вони лаконічно передадуть те, для чого не треба слів.

На персональній виставці «Мова рук» Людмила Давиденко представить нові керамічні скульптури та живопис у своїй характерній стилістиці, яку колись назвала «Різоми» (в біології розростання кореневища рослин).

Коротка інформація про художницю:

Людмила Давиденко працює у напрямку абстрактного асоціативного живопису та кераміки. Учасниця численних групових виставок, пленерів, переможниця премій і відзнак як живописець та скульптор. Серед них премія ім. О. де Бальзака організації «Альянс Франсез» (2013), диплом першого ступеня у арт-проекті «Абстрактне мистецтво-2019» (Івано-Франківськ), диплом міжнародної виставка абстрактного живопису «АРТ-АКТ 2019» (Чернівці) тощо.

Відбулось більше 20-ти персональних виставок в Україні та закордоном.

Роботи художниці експонувались на Contemporary Art Kyiv, Lviv Fashion Week, ART ZURICH, Art Paris, RHY Art Fire Basel, Lviv Art Days, International Triennial SILVER QUADRANGLE. Відтак, є частиною приватних колекцій в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Франції, Іспанії та Швейцарії.

Проживає та працює у Львові.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 23 октября 2021