Донецькі студенти створили рукавички, які дають німим голос. Пристрій вже гідно оцінили на Міжнародному конкурсі наукових проектів в австралійському Сіднеї. Там він пройшов у фінал і переміг з-поміж усіх інших, які представили 75 країн.
Дроти, мотузки та схеми. Напевне, лише автори ноу-хау можуть примусити все це заговорити, озвучивши мову жестів. Ось так три місяці тому сурдо-рукавичка вимовила своє перше слово. Англійське вітання "Hello".
Відтоді студенти рукавичку не раз переробляли. Аби максимально пристосувати до людей з особливими потребами. Випробовувати допомагала дівчинка, яка в 3 місяці втратила слух і голос. Аби почати спілкуватися, людині, що не може говорити, досить мати при собі рукавичку, а до неї - ноутбук чи смартфон.
Рукавичку-пристрій донецькі студенти охрестили "Enable Talk". У перекладі - "увімкни спілкування". Створювали її інколи й ночами просто-таки з підручного матеріалу. Донецьку команду називають "кухоними вченими" бо в них, як і нажаль в більшості винахідників України, немає власної лабораторії.
На сам прилад винахідлива четвірка витратила півроку роботи і трохи більше вісімдесяти доларів. Та, якщо запустити диво-рукавички у серійне виробництво, порахували - її собівартість не перевищуватиме 20. Поки ж команда роздумує не про заробіток, а про те, як удосконалити апарат, аби він дав можливість глухонімим спілкуватися по мобільному.
|