Шевченківський Гай став ексклюзивним місцем для родинного відпочинку на Великдень. 2014

Шевченківський Гай став ексклюзивним місцем для родинного відпочинку на Великдень. 2014

     Львівські родини та гості міста традиційно на Великдень завітали у Музей народної архітектури та побуту.  20-21 квітня у Шевченківському гаю  відбулосясвято «Великдень у Гаю», який відвідало близько 16 000 дорослих та 8000 дітей.


   Під час святкування Великодня гостей запрошували до кривого танцю, який водили стежинами Шевченківського Гаю. На дитячій галявині троїсті музики забавляли дітей гаївками та веснянками. Також можна було відвідати середньовічну галявину, яку представив заповідник «Тустань». Тут проходили лицарські бої, турніри та ігри. А на Співочому полі виступали фольклорні танцювальні та вокальні ансамблі, відбувалася етнодискотека із запальними танцями та піснями.

   Також під час свята у музеї діяла кузня та козацька слобода, на якій львів’яни та гості міста могли ознайомитися із традиціями та обрядами козаків, а також випробувати свою кмітливість, спритність і силу.

Справжнім великоднім подарунком для гостей свята «Великдень у Гаю» став open-air концерт «Проекту Івасюк» за участю державної заслуженої хорової капели України «Трембіта», Оксани Мухи і Павла Табакова. Більше 4000 глядачів стояче аплодували геніальним пісням В.Івасюка.

    Окрім цього, 20 – 21 квітня усі відвідувачі «Шевченківського Гаю» мали змогу долучитися до «Доброї справи» - допомогти облаштувати дитячий будинок сімейного типу, на який пішло 2 грн із кожного вхідного квитка. «На 30000 грн ми придбаємо велосипеди, комп'ютери та інше обладнання для дитячого будинку. Відвідувачі свята інтерактивно обирали те, що потрібно закупити", сказав організатор «Великодня в Гаю» Андрій Сидор.

    «Великдень нам вдався. Навіть незважаючи на той факт, що у перший день погода не дуже сприяла програмі open-air, львів’яни все ж не зрадили традиції збиратися на Великдень у Шевченківському Гаю. І порівняно з минулим роком гостей в Музеї було майже удвічі більше.Програма свята була дуже насиченою та цікавою як для дорослих, так і для дітей. Хорошимпочинанням стало те, що передвеликодні заходи в Музеї почали відбуватися вже починаючи з Вербної неділі. У цей період проходили різноманітні майстер-класи, на яких можна було розмалювати писанки, зробити великодні обереги, виготовити свічки ручної роботи. Також у Музеї постійно діють олійня, пасіка із скляними вуликами та вуликами-довбанками, а також можна побачити процес випікання хліба у старовинній печі. Шевченківський Гай стає не просто музеєм, в якому представлено давню архітектуру, але й унікальним простором, в якому оживає самобутній побут та традиції українського села», - зазначив директор Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський Гай» Роман Назаровець.

Читайте также


Выбор редакции
up