Святкування 120-ї річниці від дня народження Миколи Гуровича Куліша.

Святкування 120-ї річниці   від дня народження Миколи Гуровича Куліша

   5 грудня цього року вся Україна святкувала 120-років від дня народження українського письменника, драматурга, режисера, громадського діяча Миколи Куліша.


  Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр, який носить ім’я славетного драматурга, також відзначив ювілей та підготував низку заходів, присвячених видатному земляку.

   Керівництво театру запросило на святкування відомих діячів культури та мистецтва України, які поділилися власними поглядами щодо внеску видатного драматурга у  літературну спадщину України та світу. А також висловили свої побажання стосовно співпраці з Херсонським театром.

   Серед запрошених гостей були ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв України Олексій Безгін, народна артистка України, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка Лариса Кадирова, доктор наук Неллі Корнієнко, професор Володимир Панченко, головний режисер Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, заслужений діяч  мистецтв України Анатолій Канцедайло, ведуча передачі «За лаштунками» Віра Доленко, мистецтвознавець, журналіст, ведуча телепередач про театр Галина Цимбал.

   Також на святкування 120-річниці від дня народження М.Куліша були запрошені представники керівництва області, управління культури і туризму, працівники культури та освіти області, представники Херсонського відділення Спілки письменників України, освітяни, викладачі та студенти Херсонського державного університету та училища культури.

   7 грудня у дружній атмосфері було проведено презентацію нової збірки п’єс Миколи Куліша із серії «Літературні скарби Херсонщини». Том творів збірки було видано за допомогою Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської обласної ради, що стало вже шостим виданням у цій серії. На презентації учасники та гості святкування вшанували пам'ять драматурга теплими словами та привітаннями, спогадами про творчий шлях та тяжку долю митця. Також відбулися авторські читання віршів, присвячених драматургу і було вручено обласну літературну премію імені Миколи Куліша лауреату 2012 року, поету Віктору Андрєєву.

   8 грудня відбулися урочистості з нагоди святкування ювілею, під час яких заступник голови облдержадміністрації Пономаренко Ганна Олександрівна вручила Мистецьку премію імені Миколи Куліша, започатковану Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонською обласною радою,  головному режисеру Дніпропетровського театру, заслуженому діячу мистецтв України Анатолію Канцедайло. Після урочистостей було проведено  незабутній мистецький вечір «Розстріляна доля», присвячений нашому земляку.

  А ввечері, у театрі-кафе було показано виставу за п’єсою Миколи Куліша «Мина Мазайло» у виконанні студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Режисер-постановник вистави Віталій Савчук, науковий  керівник, доцент кафедри режисури телебачення Василь Вітер.

    9 грудня була організована екскурсія до пам’ятних місць, пов’язаних із життям і творчістю М.Куліша. Учасники екскурсії відвідали пам’ятник М.Кулішу в Чаплинці, з’їздили до Олешків, де розпочав свій творчий шлях митець та оглянули пам’ятки культури Херсона, відвідали Свято-Катериненський собор. По закінченню було проведено ряд інтерв’ю з керівництвом театру, акторами, та режисерами, які підготували святкові заходи до ювілею М.Куліша.

   Протягом трьох днів у приміщенні театру діяла виставка «Життєвий шлях і творчість Миколи Куліша», яку підготували обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гончара, обласний краєзнавчий музей та державний архів Херсонської області.

   Великий Микола Куліш завжди був серцем Херсонщини.  Саме він створив перший буквар для малечі наших районів (Чаплинка, Каланчак, Олешки).

   Драматургія М. Куліша завжди була і буде високою «планкою» при виборі репертуару для майбутніх постановок. Високохудожні літературні образи створені майстром є справжньою школою для акторів. Його герої справжні, реалістичні, кумедні і трагічні одночасно.

   Ми пишаємося тим, що Микола Гурович наш земляк, син Таврійської землі, людина, яка надихає нас жити чесно і відверто.Читайте также