Іран запускає власний аналог YouTube.

сайт обміну відеороликами в ірані

   Іран презентував сайт обміну відеороликами, подібний до YouTube, для людей, що говорять перською мовою, який, очевидно, є лише частиною більш великого плану керівництва країни по створенню власної національної мережі інтранет, відокремленої від всесвітньої павутини.   Новинна стрічка AFP в неділю повідомила про те, що веб сайт названий "Mehr", що означає любов мовою фарсі, націлений на користувачів, які розмовляють перською мовою по всьому світу, а також орієнтований на поширення іранської культури.

   AFP заявляє, що даний веб сайт був відкритий в якості конкурента YouTube від Google, на якому публікувався контент, заборонений іранським урядом. PCMag повідомляє, що Mehr містить тільки затверджені урядом відеоролики.

   На тему відкриття сайту Mehr, заступник директора іранської державної телерадіокомпанії "Голос Ісламської Республіки Іран" (IRIB), Лотфоллах Сіахкалі заявив наступне: "З цього моменту люди зможуть завантажувати свої короткометражні відеоролики на цей сайт і отримувати доступ до відеоматеріалів, виробленим IRIB."

   У повідомленні також наголошується, що Іран піддає YouTube послідовної цензурі з середини 2009 року. Країна практично повністю закрила доступ до закордонних інтернет ресурсів для своїх громадян в спробі створити власний національний інтранет. У вересні уряд закрив доступ громадян до пошуку Google і деяким поштових сервісів, що, як вважається, було зроблено в помсту за публікацію на YouTube анти-ісламістських відеороликів.

   Всі урядові структури країни перенесли свої електронні сервіси в режим автономної роботи на початку серпня для того, щоб убезпечити себе від кібератак. Влада планує перенести урядові електронні сервіси у власний інтранет країни, проте експерти вважають, що це спричинить за собою негативні наслідки для громадян, у вигляді обмеження доступу до даних сервсіам для простих громадян.Читайте также