Помер Раві Шанкар

умер рави шанкар

У США на 93 - му році життя помер легендарний музикант "хрещений батько світової музикиРаві Шанкар


У клініці Сан-Дієго, штат Каліфорнія, у вівторок у віці 92 років помер відомий індійський музикант Раві Шанкар. Віртуоз гри на сітарі перебував у лікарні з минулого тижня, куди потрапив через проблеми з диханням, повідомляє NDTV.

"З болем у серці повідомляємо вам, що Раві Шанкар - чоловік, батько і музична душа - сьогодні покинув нас", - йдеться у спільній заяві членів сім'ї композитора.

 Раві Шанкар народився в 1920 р. в місті Варанасі. До початку музичної кар'єри він подорожував по Європі з танцювальною трупою свого брата. А в 1938 р. захопився грою на сітарі і почав займатися під керівництвом музиканта Аллауддіна Хана. Навчання Шанкар закінчив через шість років, після чого став композитором, а пізніше - директором Індійського радіо в Нью-Делі, пише РБК.

 Завдяки йому індійська класична музика набула широкого поширення по всьому світу. Крім того, Шанкар справив великий вплив на західних музикантів. Зокрема, мова йде про The Beatles. Знаменитий гітарист ліверпульської групи Джордж Харрісон був учнем Шанкара - він брав у нього уроки гри на сітарі. Харрісон називав індійця "хрещеним батьком світової музики".

Користувався Раві Шанкар популярністю і в Росії. У лідера гурту "Кіно" Віктора Цоя навіть була пісня, присвячена йому. Шанкар увійшов до Книги рекордів Гіннесса як музикант з найтривалішою міжнародної кар'єрою.

"Як ви всі знаєте, його здоров'я було крихким всі останні роки, і в минулий четвер він переніс операцію, яка повинна була дати йому нове життя. На жаль, незважаючи на всі зусилля лікарів, його тіло було не в змозі витримати напруги. Ми були поруч, коли він помер ", - пишуть члени сім'ї Шанкара.

У великого музиканта залишилися дружина Суканья і дві дочки - Анушка Шанкар, а також відома поп-джазова співачка і актриса Нора Джонс. У її фільмографії значаться такі стрічки, як "Мої чорничні ночі" і "Третій зайвий". Крім того, Нора Джонс є володаркою трьох "Греммі".

Сам Раві Шанкар також тричі удостоювався "Греммі", і в цьому році увійшов до списку номінантів на нагороду. За свою кар'єру він випустив понад 60 концертних і студійних альбомів. Останні роки життя музикант провів зі своєю дружиною в Каліфорнії, де його називали індійським Моцартом.
Читайте также