Лауреатом Премії Малевича 2012 стала ЖАННА КАДИРОВА

Лауреатом Премії Малевича 2012 стала ЖАННА КАДИРОВА

14 грудня  2012 року в Мистецькому Арсеналі відбулася урочиста церемонія оголошення й нагородження лауреата Мистецької Премії ім. Казимира Малевича 2012.


Жанна Кадирова отримала:

- Грошову винагороду в розмірі 3000 євро (у гривневому еквіваленті) від Польського Інституту у Києві;

- Резиденцію в Центрі Сучасного Мистецтва «Замок Уяздовський» Варшавa у 2013 році;

- Грошову винагороду в розмірі 3000 євро від освітньої організації «Культурний проект» для реалізації резиденції у ЦСМ «Замок Уяздовський»;

- Можливість проведення авторської виставки в Малій Галереї Мистецького Арсеналу в 2013 році за підтримки та в партнерстві з CSM.

 Окрім Жанни Кадирової, до фіналу Премії Малевича 2012 потрапили:

Лада Наконечна, номінована LIA - Leipzig International Art Programme gGmbH та Леся Хоменко, номінована Благодійним фондом «Асоціація діячів сучасного мистецтва України». Загалом цього року до участі у конкурсі було прийнято номінації митців, заявлених 53 інституціями з України (передусім, із Києва, Харкова, Одеси, Львова), Німеччини, Польщі та Південної Кореї.

 В урочистій  церемонії взяли участь члени польсько-українського журі у складі: Стас Волязловський, лауреат Премії Малевича – 2010 (Україна), Ярослав Ґодун, директор Польського Інституту у Києві – голова журі, Наталія Жеваго, засновниця освітньої організації «Культурний Проект», Фабіо Кавалуччі, директор ЦСМ «Замок Уяздовський», Олеся Островська-Люта, куратор, голова правління CSM (Фундація Центр Сучасного Мистецтва), Олександр Соловйов, заступник генерального директора та головний куратор Мистецького Арсеналу, Віта Сусак, мистецтвознавець, Моніка Шевчик, директор галереї «Арсенал» у Бялистоку.

 На Церемонії був представлений музично-візуальний перформанс "Київ-Малевич" від агенції АртПоле у звуковому  виконанні Олексія Ворсоби та Сергія Кравченка (з білоруського гурту PortMone) з візуалізацією Вадима Ількова. А також короткометражний фільм «КСМ: Київ слухає Малевича», створений на замовлення Польського Інститут у Києві робочою групою Алевтина Кахідзе – Олег Грищенко – Іван Мельничук.

Цьогорічну Мистецьку премію ім. Казимира Малевича, ініційовану Польським Інститутом у Києві в партнерстві з CSM (Фундацією Центр Сучасного Мистецтва) у 2008 році, було вручено вже втретє. Лауреатом першої (2008 рік) стала Алевтина Кахідзе, а другої  (2010 рік) – Стас Волязловський.Читайте также