Старі вагони метро Буенос-Айреса стануть читальними залами.

з найстарішими в світі діючими вагонами метро.

    Тисячі жителів Буенос-Айреса вчора попрощалися з поїздами лінії «А» метрополітену - найстарішими в світі діючими вагонами метро.


     Їх вік становить майже 100 років. Сьогодні вранці всі 18 станцій лінії закрилися на три місяці на ремонт. У депо надійдуть нові поїзди китайського виробництва, а старі вагони, як обіцяє міська влада, з'являться на міських площах вже в новій якості - як громадські бібліотеки та читальні зали.

    По два старих вагона розставлять на десяти міських площах, відповідним їх минулим маршрутом. Всього, як очікується, зі старих вагонів буде зроблено десять громадських читальних залів.

    Першу партію книг у вагони-бібліотеки передасть міська влада, а потім книжковий фонд буде поповнюватися вже за допомогою самих відвідувачів, які будуть залишати там свої книги і журнали. У столітніх вагонах з'являться і ознаки сучасності - на дахах встановлять сонячні батареї, а всередині з'явиться бездротовий Інтернет.

     У п'ятницю поїзди лінії «А» в останній раз відправилися по маршруту. Протягом усього дня жителі столиці, в тому числі і ті, хто вже давно віддав перевагу особистому авто, спускалися на станції, фотографувалися на тлі вагонів, заходили всередину. З ними прощалися і працівники підземки, артисти та громадські діячі.

 Читайте также