21 березня: Всесвітній день поезії. Перший рік проекту "No Limit Wor-l-d".

всемирный день поэзии

21 березня: Всесвітній день поезії. Перший рік проекту "No Limit Wor-l-d".


 21 березня (в день весняного рівнодення) планета втринаднцяте святкує Всесвітній день поезії. Вперше це свято було відзначено 21 березня 2000 року. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року. 

Літературний портал Litfest, аби доєднатися та пітримати традицію святкування, спеціально до цієї дати вигадав новий культурний проект, який у планах має стати щорічним. Й саме сьогодні ми розкриємо його суть.

Проект має назву "No Limit Wor-l-d" - "Світ (слово) без меж".

5 березня у соціальній мережі Facebook стартувало голосування за сучасних українських поетів. Перелік авторів починався з імен 20-тьох поетів/поеток, яких було визнано кращими у голосуванні "Найкраща поетична збірка": Сергій Жадан, Павло Коробчук, Богдана Матіяш, Ірина Шувалова, Катерина Бабкіна, Іван Андрусяк, Юлія Мусаковська, Василь Карп'юк, Мар'яна Максим'як, Василь Махно, Тарас Федюк, Ганна Осадко, Ірина Новіцька, Мірек Боднар, Ліна Костенко, Павло Вольвач, Анна Багряна, Петро Коробчук, Мар'яна Луна, Євгенія Більченко, Анна Малігон. До цього спіску кожен бажаючий користувач Facebook міг додати ім'я свого кандидата на перемогу. 

Народне голосування мало на меті визначити ім'я автора, один вірш якого візьме участь у "No Limit Wor-l-d" - 2013 року. 

У опитуванні взяли участь 1 034 користувачі Facebook. Наразі голосування завершено, й ми можемо назвати імена поетів, що за результатами опитування увійшли у першу десятку:

1. Ліна Костенко - 86 голосів.

2. Сергій Злючий - 80 голосів.

3. Сергій Жадан  - 64 голоси.

4. Юлія Мусаковська - 59 голосів.

5. Андрій Грязов - 57 голосів. 

6. Анна Малігон - 52 голоси.

7. Павло Коробчук - 47 голосів.

8. Ірина Шувалова - 30 голосів.

9. Галина Крук - 26 голосів.

10. Василь Карп'юк - 25 голосів.

Отже, переможицею народного голосування стала Ліна Костенко. Саме із нею ми узгодимо всі подробиці, та запросимо взяти участь у проекті "No Limit Wor-l-d" 2013 року.

Що відбуватиметься із віршем, який обере пані Ліна Костенко для участі у проекті?

Вірш буде розібрано на рядки, та надіслано учасникам проекту зі всього світу. Допомагає Літфесту у реалізації цієї ідеї Ірина Прокофьева, представниця міжнародної організації "AIESEC" в Україні.

Кожен із учасників проекту матиме завдання: протягом 7-10 днів зробити фото із надісланим рядком вірша на фоні якогось особливого місця у своєму місті, чи всесвітньо відомої місцевої пам'ятки.  Таким чином українська поезія фактично зможе подолати тисячі кілометрів та десятки кордонів.

Результати проекту-2013 будуть зібрані докупи, та оприлюднені у мережі інтернет на Літературному ресурсі Litfest та на сайтах наших друзів і партнерів. 

Тож слідкуйте за новинами!

Вітаємо пані Ліну Костенко із перемогою, а також усіх поетів, поетес та всіх небайдужих 

із Всесвітнім днем поезії!Читайте также