У Львові в рамках Дня батяра Орест Лютий українізує російську попсу та шансон

У Львові в рамках Дня батяра Орест Лютий українізує російську попсу та шансон

11 травня о 20:00 у Львові в рамках святкування «Дня Батяра» професор антропології Орест Лютий (а поза сценою — актор і телеведучий Антін Мухарський) презентує свій музично-культурологічний проект «Лагідна Українізація».


Зі сцени у самому серці міста, на Площі Ринок, прозвучать кращі зразки милої батярському серцю, музики – соціальної, але з тонким гумором, насиченої героїчними історіями та фольклорними зворотами.

Стьобний гуманітарний проект «Лагідна українізація» з’явився у серпні 2012 року. Ключова мета – українізувати «найбільш одіозні прояви» російської попси та шансону, пісень радянських часів, міського романсу, традиційної естради та кіно-хітів. Зокрема, таких як «Владімірскій централ», «А бєлий лєбєдь на пруду...», «Мурка», «Дєнь Побьєди» - українізовані в естетиці «бандерівської криївки».

«Ця музика пестить серце, серце, яке скучило вже за справжньою, українською, можливо, трошечки радикальною музикою. Ми не ховаємо якісь проблеми, не заганяємо їх в середину, бо… «Слово невимовлене отрутою стає», — так сказав батько Фрейд у свій час. Не треба заганяти всі ці речі в середину, бо вони або десь у мізку вибухнуть якимись неадекватними діями, або у соціумі якимись заворушеннями. Треба про це говорити», — впевнений Орест Лютий.

«Орест Лютий – це спроба культурологічного опору тому тотальному зомбуванню, яке провокує шалена популярність російськомовної попси і шансону. Орест Лютий теж співає шансон, але українською, з гумором і артистизмом», – додає Антін Мухарський.

Як повідомив організатор «Дня батяра у Львові» Андрій Сидор, також протягом Свята з 10 по 11 травня на площі Ринок усі гості зможуть пройти процес посвячення та отримати посвідчення справжнього батяра, поспостерігати за роботою батярського бетонного заводу, виготовити індивідуальні зліпки рук або ніг, постріляти у батярському тирі та долучитись до численних галицьких гулянь.

Вперше цього року в рамках Дня батяра пройде Чемпіонат львівських кнайп. Протягом 8-11 травня львів’яни та гості міста зможуть придбати на «Ярмарку батярських лігумін» на площі Ринок Єдиний фестивальний Кухоль та відправитись у тур кнайпами.


Читайте также