... і ще трохи про АртПоле 2013

АртПоле 2013

Міжнародний фестиваль

АРТПОЛЕ: ЗВУКИ/ДІЇ В ПРОСТОРІ

10–14 липня

Івано-Франківська обл., село Уніж


Музика, перформанс, лендарт. Близько 300 учасників з 12 країн — від Індії, через Україну до Фінляндії. Протягом п’яти днів тут відбуватимуться унікальні концерти, вистави, кінопокази — адже деякі з них готуються спеціально для АртПоля, а деякі імпровізаційні. Тут створюватимуться об’єкти в довкіллі, проводитимуться нетрадиційні майстер-класи з традиційних ремесел, танців і співів; цього року до українських майстрів долучаються їхні колеги з Польщі та Австрії. Майстер-класи відбуватимуться по всій території фестивалю — у відреставрованих приміщеннях старої ферми, в гончарній, кузні, їдальнях і просто в яблуневому садку. Щодо концертів, крім Великої сцени фестивалю, планується ще Public- та Water-сцени, де музиканти з різних проектів зустрічатимуться й імпровізуватимуть разом з публікою, птахами, рікою...

Проживання на фестивалі — в наметовому містечку. Сніданки/обіди/вечері — в кафе, які відкривають українські клуби з різних міст, постійні музичні партнери АртПоля. Тут же час від часу проходитимуть майстер-класи — тобто можна або їсти, або співати, ліпити і робити повітряних зміїв.

АртПоле — не просто фестиваль, це атмосферне явище, постійна взаємодія один з одним і з усім, що навколо. Всі, хто опиниться в цьому місці у цей час, стають учасниками одного процесу, який часом називають життям, а часом — мистецтвом. На АртПолі публіка не відокремлюється від артистів, адже в кожного можуть відкритися приховані здатності. Один мистецький напрямок не відокремлюється від іншого, а лиш доповнює, створюючи чарівну багатогранну дійсність. Середовище людське не відокремлюється від природного. Головне — максимально далеко відійти від штучно створених декорацій і ефектів, дати серцю працювати на повну, щоб на цій неймовірній швидкості, яку дає лише спільна енергія, вирушити далі.

10 липня о 10:00 з Незвіська (Nameless:) — такий населений пункт по дорозі на Уніж — з-під старого мосту над Дністром вирушить одна з фестивальних сцен, на якій вже під час подорожі гратиме Гич Оркестр. От тоді все і розпочнеться. Хоча воно ніколи й не закінчувалося!

*Фестиваль проводиться з 2003 р., спочатку відбувався в Карпатах (с. Шешори), з 2007 р. — на Поділлі (с. Воробіївка), у 2010 р. — на Куяльницькому лимані (Одеса), з 2011 р. — в Дністровському каньйоні (с. Уніж). За час існування фестивалю на ньому виступили музиканти з України, Польщі, Чехії, Росії, Білорусі, Грузії, Франції, Великобританії, США, Італії, Австрії, Австралії, Швейцарії, Німеччини, Швеції, Угорщини, Румунії, Молдови та ін. Лендарт-об’єкти створювали добре відомі сьогодні в Європі художники Жанна Кадирова, Мирослав Вайда, Анатолій Бєлов, Володимир Кузнєцов, Ярослав Козяра та ін.

З моменту заснування фестиваль відвідало понад 100 000 гостей. Щороку зростає частка гостей з інших країн. АртПоле посідає 10 місце в списку «17 місць, які треба відвідати в Україні» від Lonely Planet — поряд з Києво-Печерською Лаврою, Старим Львовом, кримськими та карпатськими ландшафтами.

Організатор фестивалю: Агенція подій «АртПоле».

ЗВУК МУЗИКА

Не варто шукати стилістичної чи жанрової визначеності, це — музика, яка добре звучить у відкритому просторі, музика різна — від автентики до її цитування, нагадування й натяків на те, чим є первинна-етнічна-природна музика в нашому сучасному світі.

Україна: Перкалаба /ПУШКіН Клезмер Бенд / Гич Оркестр / Гудаки / Крапка / Перкалабські Придатки / Йорій клоц

Польща: Enchanted hunters / Karolina Cicha / Miąższ

Білорусь: НагУаль / Князь Мышкин

Росія: uSSSy / Сонные мишки / Рви Меха Оркестр

Франція: Fantazio / Red Сardell

Фінляндія: Faarao Рirttikangas

Чехія: Evolution Dejavu

Угорщина: Napra

Турцеччина: Magiviz

та ін.

ДІЯ ПЕРФОРМАНС

Найнесподіваніші експерименти з формою й сенсами передбачаються на нічній сцені, де оповідатимуться (в різний спосіб — іноді й взагалі без слів) казки й міфи, як стародавні, так і сучасні авторські. В проектах задіяні учасники з різних територій України (від Старого Крима до Гуцульщини), а також з Туреччини, Індії та Великобританії. Тут буде розказана індійська легенда The King and The Corpse — «трансглобалізовану» версію цієї загадкової історії Тьюп, харизматичний вокаліст Transglobal Underground, оповідатиме під віртуозну гру Шими на сітарі. Історія від Юрія Андруховича про спаленого у старому Львові Альберта Вироземського невипадково супроводжуватиметься саме львівськими музикантами-віртуозами — співачкою Уляною Горбачевською та контрабасистом Марком Токарем. Інша легенда поведе нас на схід. Це Ашик Керіб — історія про бідного мандрівника–музиканта існує в турецькій і урумський версіях: страждання його надзвичайно важкі, але його прекрасна музика перемагає. У новій версії казки будуть задіяні виконавиця урумських народних пісень Аполлінарія Налча і турецький музикант Мустафа Кизилделі. І нарешті містична Гуцулія, про яку найкраще розкажуть народжені тут, у Верховині й Космачі — Остап Костюк з «Гич Оркестра» і Олег Гнатів з «Перкалаби» запропонують свою версію прогулянки в потойбіччя.

ПРОСТІР ЛЕНДАРТ

В природі, як і в людині, щомиті відбувається безкінечна кількість процесів, в більшості важливих, але досить тендітних й непомітних. В нашому випадку завдання художника полягає не в пошуках сенсу, а в умінні побачити надзвичайне в звичайному й завдяки своєму творові звернути нашу увагу на постійний і досконалий рух всередині й навколо. Не осягнути, не охарактеризувати, а просто роздивитися й дати іншим побачити диво, що існує поруч.

Запрошуємо до участі в лендартовій програмі: заявки приймаються до 10 червня на адресу landart@artpole.org. Заявка повинна включати опис запланованого об’єкта, ескіз та перелік необхідних матеріалів. Результати оголошуються 15 червня на сайті фестивалю www.artpolefest.org та на сторінці АртПоля у facebook. Запрошеним митцям забезпечується проїзд, харчування та матеріали, необхідні для реалізації проекту. Проживання передбачається у фестивальному наметовому містечку.

Welcome to hidden world!

Генеральний партнер фестивалю: Перша приватна броварня.

Партнери фестивалю: концертна агенція «Перекресток», Польський Інститут, мистецька агенція «Наш формат», молочна компанія «Галичина» та ін.

АРТПОЛЕ 2013 (10–14 липня)

Програма фестивалю АртПоле 2013

Читайте также