Резиденція для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» готова прийняти перших переможців.

Резиденція для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» готова прийняти перших переможців.

Літературна агенція Discursus та рок-вар’яте «КораЛЛі» оголошують імена перших резидентів першої в Україні Резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» — це поетеса з Києва Олена Герасим’юк та прозаїк з Миколаєва Євген Мехеда.


Оргкомітет у складі Тараса Прохаська, Віталія Чупака та Василя Карп’юка визначив їх з-поміж 62 претендентів. Перший заїзд до хостелу «Феномен» в Івано-Франківську відбудеться 1 липня. На резидентів чекає чотири спільні трапези з культовими письменниками з Івано-Франківська — Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Володимиром Єшкілєвим та Галиною Петросаняк, відвідини фестивалю «АртПоле», уїк-енд у столиці сирних коників Брустурах, мандрівки до Коломиї, Делятина і Чорного Лісу, участь у фестивалі «ФранкоМісія», літературні читання в «АртДворі» у Бучачі, підсумковий вечір в Івано-Франківську, а також інші цікаві заплановані і принагідні заходи, над якими працює оргкомітет. За підсумками кожного тижня резиденти писатимуть есе, які оперативно публікуватимуться в тижневику «Український тиждень», івано-франківській газеті «Галицький кореспондент», на інтернет-порталі «Zaxid.net» та сайті Літклубу «Маруся».

Оприлюднення підсумкового есе планується на інтернет-порталі «Українська правда. Життя». Також ці тексти увійдуть до неперіодичного альманаху Резиденції.Читайте также