Пост-реліз фестивалю "НА МЕЖІ ТИСЯЧОЛІТЬ - ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК" 2013

Фестиваль "НА МЕЖІ ТИСЯЧОЛІТЬ - ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК" 2013

Вперше у Львові на території Шевченківського гаю відбувся фестиваль історичної пісні, з метою привернути увагу до такої пам’ятки архітектури ,як Підгорецький замок.


 Програма фестивалю складалась з двох днів,перший з яких був максимально насичений.

Перший день

Варто було тільки зайти у Шевченківський гай і до тебе долинають звуки волинки вуличних музик, що занурюють в атмосферу середньовіччя. Навіть архітектура іншого періоду стає неординарним доповненням до загального сприйняття свята. Вздовж алеї ,що веде до головної сцени розмістилися ремісники та майстри. Також  можна було скуштувати куліш,яку козаки готували біля озера. Після урочистого представлення лицарських клубів відбувся турнір. У поєдинках брали участь ,як місцеві лицарі, так і гості з інших міст. Від  споглядання такого дійства справді захоплює дух, і складно повірити ,що ти не «на межі тисячоліть». Лицарі мужньо змагалися виборюючи титул переможця, проте не без «крові»,як і при справжніх боях-один з лицарів був поранений мечем ,завчасно знявши шолом. На допомогу одразу зявився лікар,який  надав медичну допомогу.

На жаль через певні обставини не відбулася зустріч з письменниками та літераторами за круглим столом у приміщенні старої школи .Проте гості мали чималий асортимент  розваг:кожен міг навчитись стріляти з автентичного лука,завітати до майстерні місцевих ковалів,які проводили майстер класи; скуштувати страви національної кухні та загалом насолоджуватись середньовічною атмосферою.

На завершення програми першого фестивального дня відбувся концерт за участю відомих українських гуртів,які взяли участь в ініціативі привернення уваги до збереження архітектурної пам’ятки.

Концертну програму розпочали гурт Патриція. Вони виконали пісню на слова Івана Франка,яка була створена на попередньому фестивалі Франко фест. Молодь під сценою підспівувала вже знайомі тексти. Чимало людей розмістилось на галявині, з якої теж  добре було споглядати і слухати все дійство. Після Патриції на сцену вийшли запальні Los Colorados. Вокаліст Руслан Приступа не вгавав зі своїми тернопільськими жартами, від чого публіка просто шаленіла. До виступу Мері вся територія під сценою була вже заповнена людьми. Соліст гурту Віктор Винник зібрав одразу ж цілий фан клуб  дівчат . Були виконані найбільш відомі композиції гурту, такі як «Зерна»,»Меридіани»,»Вокзали» та ін.

Колоритні Рокаш (Rock-H) продовжували запалювати публіку. Їхні закарпатські мотиви підсилювали концертний драйв і закликали до шаленого танцю. Вокаліст Іштван Халус влаштовував конкурси на знання пісень по перших акордах. Переможцям  отримували диски з новим альбомом. Публіка не хотіла прощатись з виконавцями,проте була в очікуванні київських Kozak System.І як завжди одне з див фестивальної містики- з початком виходу на сцену Kozakів линув дощ,втамувавши  спеку цього літного дня. Надзвичайне видовище – мокрі фанати,танцюючі під дощем,ритм якому ніби задають звуки акордеона. Соліст гурту Іван Леньо запрошував на сцену фанаток, які залюбки танцювали,створюючи окреме театралізоване дійство.Ось так і закінчився перший день фестивалю, поєднавши в собі дух середньовіччя та концертний вир емоцій.

Другий день.

Наступного дня продовжився лицарський турнір, де справедливо було обрано переможця і надано звання “Лицаря – охоронця Львова – Підгорецького замку”. Також відбулась зустріч з відомим етнографом , дослідницею, автором книг : «Магія гір. Чарівне в житті гуцулів» , «Магія українців устами очевидців», «Звірослов » з Лілею Мусіхіною .Після урочистого нагородження переможця турніру та урочистого параду лицарських клубів,відбулися читання поезії у виконанні  відомих українських естрадних виконавців. Була прочитані твори В.Симоненка,Т.Шевченка,а Назар Савко проявив неординарність і до уваги публіки представив  власні твори: в них них був присутній гуманний сарказм відносно сучасності. Також на співочому полі прозвучали пісні молодих львівських виконавців та гурту Тріоніка під керівництвом Назара Савка.

Отже закінчився фестиваль, який дав змогу поринути у середньовіччя, залишив по собі багато емоцій та вражень, та найважливіше нагадав про наш обов’язок-берегти спадщину предків,та намагатись відновити втрачене,а власне одну з унікальних памяток архітектури - Підгорецький замок.

Автор Надія Шепітчак

Фото з фестивалю «На межі тисячоліть 2013» Підгорецький замок.




Читайте также