Новини Херсонського театру ім. М.Куліша

Новини Херсонського театру ім. М.Куліша

16 вересня 2013 року у ХОАМДТ ім. М.Куліша відбувся суботник...


 Спільними зусиллями творчий персонал та адміністративний, а також всі технічні служби театру вийшли на вулицю, щоб підготувати прилеглу територію до Дня міста та відкриття 78-го театрального сезону. Було виконано такі роботи:

- побілено бордюри, колони, клумби;

- підметене сміття з прилеглої території, сходів парадної частини, у внутрішньому дворі;

- скопано та загреблено клумби.

Під час суботника частина акторів, перевдягнена у костюми, підбадьорювала персонал театру та роздавала запрошення на 78-й театральний сезон та репертуарний план на жовтень глядачам і перехожим.

На заході були присутні представники ЗМІ та управління культури облдержадміністрації.

         Після ознайомлення з ходом роботи суботника, глядачі піднялись до Театру-кафе, де відбулась прес-конференція присвячена відкриттю 78-го театрального сезону.

Розглядались такі питання:

         1. 11, 12, 13 жовтня 2013 року відкриття 78-го театрального сезону – 183-го театрального сезону.

До відкриття сезону театр готує прем’єру за мотивами роману «Майстер і Маргарита» М.Булгакова «Понтій Пілат» (інсценізація Сергія Павлюка). Режисер вистави Сергій Павлюк, художники – Сергій та Наталка Ридванецькі.

Мрія театру та молодого режисера Сергія Павлюка нарешті здійснилась. У репертуарі Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша з’явиться ім’я  видатного письменника, драматурга та філософа Михайла Булгакова.

Режисер вистави крізь дзеркало сцени розглядає людські пороки, виявляє причину їх зародження. Автор нібито дає ключ до розгадки свого твору: «…настанет время, когда не будет власти ни кесарей, ни какой-либо иной власти. Человек перейдет в царство истины и справедливости, где вообще не будет надобна никакая власть».

Головну роль виконає актор театру і кіно, заслужений артист Республіки Білорусь, номінант премії «Оскар»  Ігор Сігов. Фільмографія актора складає понад 50 кінострічок («Навігатор», «Скажена любов», «Двері» та багато ін.). На одній ролі з білоруським актором – заслужений артист України, улюбленець херсонського глядача – Сергій Кияшко.

Також у виставі задіяні: Руслан Вишнивецький, Євген Гамаюнов, Сергій Михайловський, Лоліта Мінасян, Олександр Ковцун, Андрій Кобелєв, Віктор Овсієнко та Антон Лисенко.

2. Два роки потому артисти театру виїжджали на гастролі до Болгарії. Вісім днів та вісім концертів у містах: Казанлик, Гилибово, Старо Загора, Ямбол, Провадія, Шумен, Варна – зробили наших артистів відомими на всю Болгарію. Дружній та теплий прийом був незабутнім.

Цього разу до Болгарії запросили заслужену артистку України Ружену Рубльову на Національний фестиваль міського романсу з Міжнародною участю «ОСЕННИЕ ШУМЕНСКИЕ ВЕЧЕРА», який буде проходити в місті Шумені з 27 по 29 вересня 2013 року.

3. Адміністрація театру підготувала на 78-й театральний сезон – «78 добрих справ театру», які впродовж театрального сезону (2013-2014 рр..) будуть втілені у життя. 

4. Указом Президента Віктора Януковича «Про призначення грантів президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів» призначений грант херсонському режисерові Владі Бєлозоренко.

Грант призначений на постановку вистави «Свіччине весілля» за п'єсою Івана Кочерги.

5. Бенефіс народної артистки України Олени Галл-Савальської  - 14, 15, 16 лютого 2014 року.

6. XVI Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» пройде                   з 25-31 травня 2014 року.

ДЕНЬ ГОРОДА ХЕРСОН 2013. Программа мероприятий (14.09-21.09.13)

Херсонський театр ім. Миколи Куліша. Репертуар на жовтень 2013
Читайте также