Нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна надія Дніпра»

Нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна надія Дніпра»

      21 грудня об 11.00 у приміщенні Дніпропетровської Центральної міської бібліотеки відбудеться урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра». На святі будуть присутні поважні гості, цікаві особистості, молоді літератори.


    Конкурс «Літературна надія Дніпра-2013» проводився до Дня української писемності і мови міським сайтом Gorod.dp.ua і Дніпропетровською Центральною міською бібліотекою за підтримки управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.

21 грудня 2013 р.

11:00

Дніпропетровська

Центральна міська бібліотека

вул. Леніна, 23 лекційний зал (III поверх)

      Протягом місяця з 15 вересня по 15 жовтня 2013 року на сайті gorod.dp.ua були опубліковані твори понад 70 авторів. 9 листопада 2013 року на міському святі з нагоди Дня української писемності та мови авторське читання творів фіналістів конкурсу мали можливість послухати мешканці та гості Дніпропетровська.

Наразі підведені підсумки конкурсу.

Довідка

    Конкурс «Літературна надія Дніпра» започатковано Дніпропетровською Центральною міською бібліотекою та ІА «Міський сайт» gorod.dp.ua у 2011 році як літературний конкурс для молодих авторів, які пишуть українською мовою. Проводиться конкурс раз на два роки.

      Метою «Літературної надії Дніпра» є пропагування читання новітньої української літератури. Конкурс дає можливість читачам познайомитись із творчістю молодих українських поетів і прозаїків, а молодим письменникам проявити себе.

         За підсумками конкурсу «Літературна надія Дніпра-2011» за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Є.Г.Удода було видано колективний збірник «Світанкова палітра», проілюстрований молодими художниками з Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. У переможців видані авторські книги: збірник віршів «Опромінення» Юлії Купіч та збірник повістей та оповідань «Портрет з минулого» Ольги Кай.

      Надалі твори багатьох фіналістів конкурсу протягом двох років також увійшли до різноманітних творчих проектів, зокрема, до всеукраїнської поетичної антології «Римовані міста» та аудіокниги «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам», яка нині є у кожній школі Дніпропетровської області та в режимі відкритого доступу у мережі Інтернет.

        Зважаючи на те, що конкурс в 2011 році пройшов успішно й мав великий розголос і за межами Дніпропетровської області, було вирішено розширити авторську географію. Так з 2013-го року «Літературна надія Дніпра» стає всеукраїнським творчим змаганням.

     У конкурсі брали участь автори віком від 18 до 40 років, які своїм життєвим шляхом або творчістю пов’язані із Дніпропетровськом. Для авторів, які ніколи не були у Дніпропетровську (не мешкали, не навчалися, не пов’язані культурними та науковими зв’язками), наявність в одному з творів, поданих у номінації, топонімів Дніпропетровщини, місце дії або тематична пов’язаність з м. Дніпропетровськом була обов’язковою умовою участі у конкурсі.

       Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі, до складу якого увійшли представники Центральної міської бібліотеки, письменники і мовознавці Дніпропетровської та інших областей України.

        9 листопада 2013 року за підтримки управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради на фестивальному майданчику міського парку Лазаря Глоби з нагоди Дня української писемності та мови Дніпропетровська Центральна міська бібліотека провела Свято молодої української літератури, на якому мешканці та гості Дніпропетровська привітали фіналістів конкурсу.

       До 11 листопада тривав фінальний етап конкурсу, в якому, відповідно до правил конкурсу, фіналісти мали надати додаткові твори, щоб якнайкраще показати свою письменницьку майстерність. Переможці визначені за сумою оцінок двох турів.

      21 грудня 2013 року відбудеться церемонія нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна надія Дніпра-2013». Читайте также