Як захистити себе при онлайн-покупках

як ви можете захистити себе

   Онлайн покупки - це дуже легко і зручно, особливо в період святкових розпродажів, коли магазини просто забиті покупцями і вам набагато складніше знайти те, що вам потрібно.


Однак, шахраї весь час шукають шляхи для того, щоб вкрасти ваші гроші або отримати доступ до вашої персональної інформації, так що варто приділити трохи часу, щоб дізнатися, як ви можете захистити себе при здійсненні онлайн покупок.

Розглянемо наступні поради:

Як уникнути шахрайства

   Мінімізуйте ризики, робляючи покупки на стабільних онлайн магазинах з гарною репутацією. Ви часто можете багато чого дізнатися про магазин, прочитавши коментарі та відгуки від інших покупців.

Також, здійснюючи онлайн покупки:

• Використовуйте кредитні карти замість дебетових карт. Кредитні карти пропонують більш досконалий захист від несанкціонованих покупок. Дебетові карти не можуть надати такий самий рівень безпеки.
• Перерахуйте загальну вартість товарів, перш ніж робити покупку. Перш ніж натиснути на кнопку "купити", переконайтеся, що ціна включає в себе доставку й обробку, податки і страхування та інші аспекти, які ви очікуєте від даної покупки, наприклад, знижки або купони.
• Ознайомтеся з тим як відбувається процедура повернення в цьому магазині. Повернення - частина стандартної процедури придбання товарів і в кожного магазину є своя політика щодо обміну та повернення.
• Уникайте покупок в магазинах, розташованих за кордоном. Це допоможе вам уникнути проблем, в разі якщо вам знадобиться повернути товар або в іншій суперечливій ситуації. Онлайн магазини, розташовані в нашій країні, діють відповідно до законів про права споживача і, звичайно, надають захист покупцеві.

Як захистити вашу персональну інформацію

   Ваша персональна інформація може бути не менш цінна, ніж гроші для шахраїв. Шахраї можуть використовувати персональну інформацію, таку як номер вашої кредитної карти або номер соціального страхування для того, щоб робити покупки від вашого обличчя.

Щоб захистити персональну інформацію:

• Купуйте тільки на захищених сайтах. При оплаті, переконайтеся, що адреса сайту починається з https (s на кінці означає, що цей сайт використовує протокол безпеки). Це також означає, що сайт шифрує оброблювану інформацію.
• Будьте обережні, коли будете ділитися своєю персональною інформацією. Не надавайте вашу персональну інформацію для отримання призів або спеціальних пропозицій, наприклад від інтернет магазинів косметики. Це цілком може бути обманним ходом для того, щоб виманити у вас необхідну інформацію. Також, не повідомляйте нікому ваш номер соціального страхування і уникайте передачі важливої персональної інформації через електронну пошту, це небезпечно.
• Будьте обережні, використовуючи публічні мережі Wi-Fi. Найбільш безпечні публічні мережі - ті, в яких вам потрібно ввести пароль для підключення. Але навіть дотримуючись всіх інших умов, найважливіше - використовувати тільки захищені сайти (з адресою, що починається з https) при здійсненні онлайн покупок.
• Контролюйте ваші операції. Читайте звіти про здійснені операції кожен місяць, щоб переконатися, що з вашої кредитної картки не виробляються несанкціоновані покупки. Якщо ви все ж знайдете несанкціоновані операції, здійснені з вашої картки, зв'яжіться з вашим банком як можна швидше.



Читайте также