Полтавці сушили фотографії і їли бублики. 2014

Полтавці сушили фотографії і їли бублики. 2014

   5 квітня у Студентському парку відбулася сушка-виставка фотографій «На мотузку».


     За три тижні до того у трьох полтавських фотографів — Ксенії, Сашка і Максима — з'явилася ідея неформатної виставки фотографій. Геніальність полягала саме у простоті експозиції: потрібні лише мотузки, прищепки і, звісно ж, автори — куди без них. Не було вимог ні до теми, ні до формату, ні до оформлення. Організатори поставили лише одну умову: будь-хто, кому сподобається фото, може забрати його «за шоколадку» або за «дякую».

     Роботи були дуже різними: чорно-білі та кольорові, пейзажні та портретні, макрозйомка та панорами, весільні та буденні, у студії та на природі, ліричні та критично-соціальні. Тим не менш, більшість з них знайшли собі нових власників.

     Раптово актуальною стала серія чорно-білих фотознімків Сашка Тарасенка (організатора) із Криму, зроблені ще у 2012 році. Цікаво, що всі світлини Сашко проявляв власноруч.

    Ідею організатори запозичили у щедрій та всюдисущій мережі Інтернет — такі виставки не дивина в Україні та закордоном. Зокрема, всього кілька днів тому у Одесі проводили схожий захід на тему самобутності європейських та українських міст — «ЄВРОсушку», у Львові таким чином показували авторські листівки Олени Гаврищук, у Чернівцях та Луцьку — фото місцевих митців.

     Минулого літа у Полтаві громадське об'єднання «ЧГК» вже проводило щось подібне, однак фотографії забирати не дозволяли, хоч можна було купити деякі картини. Тому це не можна назвати «Сушкою» у традиційному розумінні терміну.

    О 13:00 виставка закінчилася, і бажаючі могли розбирати фото, які сподобалися. Деякі з відвідувачів брали автографи у авторів. Під час цього організатори годували присутніх смачними сушками, таким чином додавши до назви виставки нові відтінки.

     Сподіваємося, це не останній такий захід у Полтаві. У нашому місті багато талановитих фотографів, і такі виставки — можливість показати себе, завести знайомства і цікаво провести час.

     Довідка: «Сушка» — міжнародна акція з обміну фотографіями, придумана і вперше реалізована у Санкт-Петербурзі у 2010 році. З того часу Сушка пройшла у більш ніж ста містах Росії та світу і зібрала понад 45 000 учасників. Офіційна група проекту: vk.com/fotosushka.

    Катя Кролевська, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus» Читайте также