У Львові презентували триметрову ткану писанку «Українська берегиня». 2014

У Львові презентували триметрову ткану  писанку «Українська берегиня». 2014

     Сьогодні, 15 квітня, в рамках свята «Великдень у Гаю» просто неба презентували триметрову  ткану писанку. Побачити рекордну красуню можна на площі Музейній (біля Домініканського собору) у «Галереї мистецьких писанок».


     А з 20-21 квітня текстильний арт-обєкт тішитиме око відвідувачів «Шевченківського гаю».

     Створили справжній шедевр учні та викладачі Дитячої школи народних мистецтв, що на вул. Антоненка-Давидовича, 6. Долучилися до цього процесу і небайдужі до мистецтва львів'янки. 

    «Складається ткана писанка з восьми окремих фрагментів, на яких виткано прадавні символи християнства: дерево, що символізує життя, меандр -  це символ сонця.  Ми заклали в  писанку побажання добра, щастя, благополуччя та єдності», - розповіла заступник директора Дитячої школи народних мистецтв Лілея Квасницька.

    Милуватись цим мистецьким твором зможуть і відвідувачі «Шевченківського гаю» 20 та 21 квітня в рамках свята «Великдень у Гаю».

    «Запрошуємо у Гай львів’ян та гостей міста не тільки на Великдень та обливаний понеділок, а й впродовж усього передвеликоднього тижня. Приємною новиною буде те, що 20 та 21 квітня з 12:00 по 19:00 годину вечора від пам’ятника Адама Міцкевича до церкви Петра і Павла буде курсувати автобус, яким можна комфортно дістатись до Музею народної архітектури та побуту,- повідомила Ірина Подоляк, начальник управління культури ЛМР.

    Цьогоріч у Гаю львів’яни та гості міста зможуть взяти участь у різноманітних мистецьких та інтерактивних заходах, які відбуватимуться в рамках святкування Великодня у Львові.

    Як зазначив співорганізатор свята «Великдень у Гаю» Андрій Сидор, усі відвідувачі свята матимуть змогу долучитися до «Доброї справи» - допомогти облаштувати дитячий будинок сімейного типу, на який піде 2 грн. із кожного вхідного квитка. Дитячий будинок буде знаходитись за адресою вул. Мєчнікова, 16а, відкриття якого заплановано на червень 2014 року».

    Протягом усього Страсного тижня в рамках свята великих та маленьких відвідувачів навчатимуть писати писанки, робити великодні пташки та коники, гончарству, виготовляти пасхальні обереги,  а також познайомлять із мистецтвом виготовлення свічок ручної роботи від Львівської свічкової мануфактури, розповідатимуть про орнаменти та значення великодніх символів. Молоді господині та галицькі знані майстрині складатимуть кошика на Великдень, відтворять обряди, розкажуть рецепти пасок.  

  20-21 квітня на Великдень водитимуть кривий  танець стежками Шевченківського гаю разом з гуртом  автентичної музики «Коралі», на дитячій галявині троїсті музики та пані Надія забавлятимуть дітей гаївками та веснянками. Двері своєї садиби гостинно відкриє господар Михайло з родиною. Відвідувачі частуватимуться пасками, розмовлятимуть про традиції Великодня, а на галявині біля церкви молодь Пласту та гурт автентичної музики «Коралі» водитимуть гаївки. Також українські пісні співатиме гурт автентичного співу «Родовід». А на Співочому полі - фольклорні танцювальні та вокальні ансамблі, державна заслужена хорова капела України «Трембіта» та Оксана Муха з «Проектом Івасюк» та Великодньою програмою.



Читайте также