RE$PUBLICA - 2012. ANTIMONEY FEST

Фестиваль «Республіка»

 

Фестиваль «Республіка» - це одна з найпотужніших мистецьких
подій року в Україні, що проходить у форматі open-air у місті Кам’янець-Подільський з 21 по 24 вересня. Фестиваль «Республіка» окрім мистецької частини має дві таких важливих ярко виражених складових, як соціальна та екологічна.


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний мистецький фестиваль «Республіка»
За підтримки:
Кам’янець-Подільської міської адміністрації
Організатори:
Громадська організація «Територія»

Ідея:
Детонувати креативність молоді, використовуючи фестивальні заходи – музичні, екологічні, художньо-літературні, образотворчі. Завдяки культурному активізму зробити привабливим для молоді життя у своєму місті.

Концепція:
Фестиваль – комплекс заходів, інноваційних ідей, які виступають інструментом зрушення фестивальної аудиторії із стадії мистецтва споглядання і споживання до мистецтва творення. Тобто, вся глядацька аудиторія та громада міста з простих глядачів перетворюється на безпосередніх учасників трансформації міста.
«Республіка» через комунікацію та мистецтво активізує молодь до позитивних змін свого існування, своєї громади, свого міста, країни.

Проблематика, яку вирішує фестиваль є досить актуальною для маленьких міст та молоді, яка в них проживає. Завдяки культурному активізму ми намагаємось залучити молодь до трансформації
загального міського простору засобами сучасного мистецтва, спонукаємо бути соціально активними і небайдужими до своєї культурної спадщини, свого міста.

Завдання фестивалю

1. Винести мистецтво поза стіни галерей, музеїв, академій на вулиці міста, тим самим візуально пожвавити міський ланшафт за рахунок інтеграції сучасного мистецтва.
2. Популяризація національно історичної спадщини
3. Декомерціалізація сучасного міського простору
4. Формування позитивного екологічного мислення.
5. Вирішення соціально культурних проблем, які існують в маленьких містах України
6. Налагодження міжнародного культурного співробітництва.
7. Розвиток місцевих громад

У 2011 році фестиваль «Республіка» мав дві сцени, на яких протягом трьох днів виступило понад 40 музичних гуртів. Також художниками з трьох країн було відреставровано 8 фасадів у старому місті, було надано близько 20 майстер-класів.
Щороку проект набуває розмаху, так, наприклад, у 2012 році планується залучення митців з семи країн світу, збільшення музичних гуртів з 40 до 50-ти колективів.

Ознайомитися з програмою фесту можна в розділі АФІША Читайте также