ВИСТАВКА «НАДІЯ СЛОБОЖАНЩИНИ» - ТВОРЧИЙ ДОРОБОК ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ СЛОБОЖАНСЬКОГО КРАЮ 2014

ВИСТАВКА «НАДІЯ СЛОБОЖАНЩИНИ» - ТВОРЧИЙ ДОРОБОК ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ СЛОБОЖАНСЬКОГО КРАЮ 2014

     У галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва відбулося відкриття виставки «Надія Слобожанщини», яка стала підсумковим творчим заходом для учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл естетичного виховання міста Харкова та Харківської області і присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. Виставка триватиме до 21 червня поточного року.


     У виставкових залах галереї зібралися талановиті автори робіт, що склали експозицію виставки, їх педагоги, батьки, представники громадськості. Привітати юних майстрів пензля, віком від 6 до 16 років, пришли поважні гості, які взяли участь у церемонії відкриття виставки за підсумками 2013-2014 навчального року.

   «Вітаю всіх дітей та їх батьків від імені голови обласної державної адміністрації, - звернувся до присутніх в.о. заступника голови Харківської облдержадміністрації Іван Варченко. - Ми шукатимемо і знаходитимемо можливість показати ваш талант, стимулювати на вагомі перемоги та творчі здобутки. Бажаю вам успіхів, а вашим викладачам - терпіння і натхнення».

   У своєму вітальному слові заслужений працівник культури України, директор обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів Тамара Самоварова звернула увагу, що цьогорічна виставка, має суттєву відмінність. «Тут представлені роботи лауреатів та дипломантів трьох важливих мистецьких конкурсів, що проходили у цьому навчальному році, - наголосила вона. – Йдеться про обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», обласний конкурс, присвячений Великоднім святам «Великодня писанка» та художній конкурс у рамках ІV Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант».

    Тамара Михайлівна зазначила, що окрасою виставки могли стати ще дві роботи, авторами яких є  Ангеліна Долгова, учениця Харківської школи мистецтв №4 ім. М.Леонтовича та  Валерія Ісаченко, учениця Ізюмської дитячої художньої школи ім. С. Васильківського. Саме вони визнані найкращими з 300 робіт, присланих до Києва на Всеукраїнський конкурс «Об’єднаймося ж, брати мої» зі всієї України. Напередодні у м. Каневі, на Тарасовій горі відбулося експонування робіт та нагородження переможців, серед яких були й наші дівчатка.

   Представлені на виставці майже 150 робіт об'єднує спільна етнічна тематика, яка розкриває культурні традиції українського народу. Вони різні за технікою виконання і вражають своєю різноманітністю. Діти та підлітки впевнено демонструють свої напрацювання, вдаючись як до традиційних технік, так і до менш розповсюджених. Відвідувачів галереї здивує і порадує справжня феєрія дитячої фантазії та їх щире бачення яскравого світу, що нас оточує. Акварель, гуаш, пастель, олівці, квілінг, батик, гобелен, вишивка, валяння, бісерні вироби та чисельні писанки, мальованки, ляльки, - все це складає експозицію виставки «Надія Слобожанщини».

   Куратор галереї «Мистецтво Слобожанщини» Віра Лагутіна, характеризуючи здобутки юних митців, зауважила, що цього року діти  продемонстрували суттєве ріст майстерності. «Їх роботи сильніші, ніж на попередніх виставках, - сказала вона. – Дуже гарні витинанки, батик, що стосується живопису та графіки, то за їх авторів можна пишатися». Віра Олександрівна впевнена, що відвідувачі галереї зможуть сповна оцінити виставку, тим більше, що найближчим часом у галереї пройде низка заходів, включаючи майстер-шоу з валяння та майстер-класи за участю відомих майстринь декоративно-ужиткового мистецтва Харківщини на які запрошується широкий загал.

    Урочистості, що відбулися у залах галереї, їх головні учасники - учні початкових мистецьких закладів - розцінюють як велику радісну подію у своєму житті. Саме так відгукнулася про дійство Оксана Столяренко, учениця художнього відділення Харківської школи сучасних театрально-сценічних напрямів. Вона стала володаркою золотої медалі ІV Дельфійських ігор Слобожанщини "Надія. Молодість. Талант". Її фантазійний дивовижний птах серед квітів, виконаний з використанням техніки графіки, гуаші, малювання олівцем визнано найкращою художнім твором у молодшій віковій категорії. Цей образ навіяла музика, яку учасники номінації "художня творчість" у відповідності до завдань змагання мали відтворити у своїх роботах. Оксана, юна художниця з  8-річним досвідом зайняття образотворчим мистецтвом, впоралася з ним найкраще. Свій успіх  вона пов'язує з наполегливістю у навчанні, великим прагненням до вдосконалення майстерності, підтримкою батьків і, звичайно, великою увагою педагогів школи.

      Програмою творчого заходу відкриття виставки були передбачені виступи переможців Дельфійських ігор, тож у стінах галереї лунала фортепіанна музика та художнє слово, що додало урочистості  та стало нагодою для присутніх впевнитися  у талантах юних виконавців з різних навчальних закладів Харківщини.Читайте также