Нові сліди на Марсі

Останні новини з Марсу

       Фахівці NASA зафіксували на Марсі досить незвичайні сліди - пунктирну лінію, завдовжки близько 500 метрів і схожу на символ "~".

       Як стверджують у космічному агентстві, її залишили НЕ інопланетяни, а лише камінь, що скотився зі схилу.

         Лінія була зафіксована камерою високого дозволу HiRISE, встановленою на міжпланетній станції Mars Reconnaissance Orbiter, 3 липня, але в NASA про неї повідомили днями. 

         Висота каменю становить близько шести метрів (20 футів), а ширина - приблизно 3,5 метра (11,5 футів), підрахували в агентстві, відзначивши, що саме через таку нерівномірну форму валун залишив схожий на символ "~" слід, а не пряму лінію. 


        Це нагадує, що на Марсі діють ті ж природні сили, що й на Землі, відзначає CNet. Гравітація на Червоній планеті, нагадаємо, на 62% нижче, ніж на Землі. Тобто, наприклад, 100-кілограмовий землянин на Марсі буде важити 38 кілограмів. 

    Скільки важив  камінь, що скотився зі схилу, фахівці космічного агентства не уточнили. Що змусило його зрушити з місця, в NASA також не повідомили. Варто відзначити, що переривчаста лінія говорить про те, що на валуні були опуклості. 

      Раніше такі випадки на Червоній планеті вже відбувалися. Так, в червні 2013 року Mars Reconnaissance Orbiter зафіксував схожий, але більш прямий слід, залишений, ймовірно, каменем. Тоді деякі експерти припустили, що насправді це не рухомий валун, а якась марсіанська транспортна система. Втім, переконливих підтверджень цієї теорії поки не знайшлося.Читайте также