Глядачі обрали кращий фільм Одеського кінофестивалю

Гран-прі третього Одеського міжнародного кінофестивалю
Гран-прі третього Одеського міжнародного кінофестивалю отримав британський режисер Руфус Норріс за фільм "Зломлені". Церемонія нагородження переможців відбулася на минулих вихідних в Оперному театрі Одеси.

В цьому році вперше володаря головного призу визначало не професійне журі, а власне глядачі. У підсумку більшістю голосів вони обрали стрічку "Зломлені" про хвору на діабет дівчинку. Головні ролі у фільмі виконали Тім Рот і Кілліан Мерфі, який, до речі, особисто представляв стрічку в Одесі. Переможець отримав статуетку "Золотий Дюк" і грошовий приз.

Міжнародне журі кінофестивалю також визначило лауреатів міжнародної конкурсної програми фестивалю. Приз за кращу режисуру отримали Бенуа Делепін і Гюстав де Керверн, творці фільму "Революція" (Франція). Нагороди за кращу акторську роботу отримали артисти, що знімалися в ірландській стрічці "Ляльковий дім".

Кращим фільмом кінофестивалю, за версією журі, стала картина "В тумані" Сергія Лозниці. Крім того, було вручено два спеціальних призи. Перший з них отримав український фільм Валентина Васяновича "Звичайна справа" - "За крок до відродження українського кіно". Другого удостоєна картина режисера Раду Юде "Все в нашій сім'ї" (Румунія - Нідерланди) - "за свободу стилю і силу історії про повсякденне життя сучасної Румунії".

На церемонії президент фестивалю Вікторія Тігіпко оголосила, що наступний кіноогляд пройде в Одесі з 12 по 20 липня 2013 року.


Читайте также