24-07-2012 Всё о кино 1384

Богдан Ступка

міністр культури, актор, відомий у всьому світі,богда ступка

Другий день горять свічки у Національному драматичному театрі імені Івана Франка у Києві. Другий день люди несуть квіти - в пам'ять.

Не стало видатного артиста, якого однаково любили і Росія, і Україна. Співчуття рідним висловили президенти обох країн. Народний артист СРСР Богдан Ступка зіграв більше ста ролей в кіно і в театрі. Новими гранями його талант розкрився вже в зрілому віці, ніби з'явилося друге дихання. Він багато та з задоволенням працював. Всім здавалося, попереду ще багато ролей ...

Річард Третій і Король Лір, гетьман Мазепа і генерал у фільмі «Водій для Віри», Керенський в картині «Червоні дзвони» і Брежнєв в «Зайці над безоднею» ... Богдан Ступка жартував, що переграв всіх царів, вождів і генералів.

«Він дуже справжній, - говорила Ада Роговцева. - Для того, щоб бути Богданом, треба бути на цій землі і дуже любити її, дуже любити людей і бути відданим своїй справі».

Харизматичний «український Лоуренс Олів'є» при цьому відрізнявся самоіронією і надзвичайним життєлюбством.

«Пішла з життя велика дитина, - каже режисер Роман Віктюк. - У ньому дитинство все життя було головним відчуттям, його життєствердженням. І він до останньої секунди вірив в те, що він буде працювати ... І коли у фіналі нашої розмови я сказав «як ти себе почуваєш, добре?», - Була пауза, і він сказав: «Погано, погано». І заплакав ».

Богдан Ступка при всій своїй популярності уникав публічності. Глибше насував капелюх, щоб зайвий раз не впізнавали.

Керівник одного з найбільших театрів України, міністр культури, актор, відомий у всьому світі - він не встиг отримати тільки «Оскара», про який мріяв чи то жартома, чи то насправді.

Начебто визнаний метр, а після виходу на екран історичного блокбастера «Тарас Бульба» зізнався, як сумнівався, чи підходить він для цієї ролі. «Я думав, я такий повний, у мене комплекс був, я щоранку дивився у дзеркало, і думав, та ні, я вже схуд, що таке, та як же це. Але коли я прочитав, що у Гоголя 20 пудів Тарас Бульба, а пуд - це 16 кг, це 320 кг - такі люди вже не ходять, їх носять, і то важко на якихось каталках - я заспокоївся », - зізнавався Ступка в одному з інтерв'ю 2009 року.

Останнім часом, коли хвороба підступала, Богдан Ступка продовжував ходити до свого театру імені Івана Франка з палицею. І все жартував і балагурив, підтримуючи не стільки себе, скільки тих, хто поруч. Його любили за те, що вмів відчути біль і українського селянина, і єврейського молочника, і чеховського інтелігента. Він був Артистом. Таким його і запам'ятають.

Прощання з актором відбудеться у вівторок, 24 липня, в Театрі імені Івана Франка, яким Богдан Ступка керував понад 10 років. Похорони пройдуть на Байковому кладовищі в Києві.

Фото: Олег ПавлюченковЧитайте также