Художня виставка викладачів Різдвяний подарунок Слобожанщині - 2014 вже відкрита

Художня виставка викладачів Різдвяний подарунок Слобожанщині - 2014 вже відкрита

У святковий день, яким розпочинаються новорічні свята - День Святого Миколая - у Харківському художньому музеї відбулось урочисте відкриття художньої виставки "Таємниці душі важко збагнути, ще важче пізнати…". Автори робіт, що склали її експозицію, – викладачі образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання Харківщини.

Цей творчий захід проводиться у рамках проекту «Різдвяний подарунок Слобожанщині», що був започаткований чотири року тому Обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів (ОНМЦПК) та підтриманий Департаментом культури і туризму Харківської облдержадміністрації. Його метою є сприяння творчій самореалізації викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, популяризація образотворчого мистецтва серед  широкого загалу слобожан.

Виставка проводиться щорічно, починаючи з 2011 року. Експозицію нинішньої четвертої виставки складають чудові різножанрові твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.  Вона розгорнута у трьох залах однієї з найвідоміших українських музейних установ Харківському художньому музеї, що суттєво підвищує її статус та робить особливо пам’ятною подією для кожного її учасника.

Талановиті та креативні представники педагогічних колективів шкіл естетичного виховання області та Харкова, як і у попередні роки, зробили для поціновувачів свого художнього хисту справжні різдвяні подарунки, знов демонструють високий рівень майстерності та своє творче зростання. З більш ніж 200-х робіт, які вони представили на відбірковий етап, членами художньої ради музею було відібрано 71.

60 авторів виставки працюють у 26 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах, передаючи свої знання та навички юним художникам – майбутньому нашого краю. Загалом в області в художніх школах та на художніх відділеннях шкіл естетичного виховання навчається 3,5 тис. дітей шкільного віку, причому їх кількість в останні роки має стійку тенденцію до зростання.

На цьогорічній виставці найбільш активно і плідно заявили про себе представники колективів Чугуївської дитячої художньої школи ім. І.Ю. Рєпіна, Харківської дитячої художньої школи № 1 ім. І.Ю. Рєпіна, Харківської дитячої художньої школи № 2 ім. П. О. Левченка, Лозівської дитячої художньої школи. Це колективи з багатою історією та  змістовними традиціями, які дбайливо зберігаються і розвиваються. 

Показово, що серед учасників виставки є відомі фахівці своєї справи (так Микола Ємельяненко з Богодухівської ДМШ ім. В.Т. Борисова та Віктор Тупіцин з Харківської ДХШ ім. І.Ю. Рєпіна мають педагогічний стаж 55 і більше років, а їх молоді колеги Людмила Копійко з ДШМ №6 та Владислава Манн з Нововодолазької ДМШ тільки починають педагогічну кар’єру). 

Нова виставка – це розмаїття жанрів – пейзажі, натюрморти, портрети, ілюстрації до казок, іконопис та використання різноманітних технік, включаючи масло, акварель, низку графічних та змішаних технік. Не менш вражаючим є перелік використаних технік у роботах декоративно-ужиткового напрямку: батік, валяння, вишивка, писанкарство, скульптура малих форм, авторська лялька, петриківська розпис, техніка солоного тіста, витинанка, ручне ткацтво, кераміка тощо.

Багато з представлених творів – це своєрідний гімн Україні, її красотам, щире захоплення історією та українською мистецькою традицією, розкриття таємниць власної душі.

Тепла атмосфера урочистої церемонії відкриття виставки, на якій прозвучали яскраві виступи почесних гостей, представників творчої інтелігенції Слобожанщини, подібно камертону настроїла усіх її учасників на святковий лад.

Учасників виставки і гостей привітала перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко. «Приємні враження, щирі почуття, добро та ніжність – це те, чого сьогодні не вистачає людям», - зазначила вона, підкреслюючи значимість події, яка дала добру нагоду викладачам-художникам поділитися своєю творчістю з усіма, хто її цінує. – Бажаю вам талановитих учнів та вдячних глядачів. Хай енергетика цього святкового дня та приємні враження від виставки дадуть вам позитивний заряд на весь новий рік, що незабаром наступить». Олена Петрівна підкреслила, що на Харківщині вміють не лише зберігати старі традиції, але й впроваджувати нові. Проект ОНМЦПК «Різдвяний подарунок Слобожанщині», на її глибоке переконання, заслужено поповнив їх перелік.

Директор Харківського художнього музею, заслужений працівник культури України, Валентина Мизгіна, звертаючись до присутніх сказала: «Ця чудова виставка – дійсно прекрасний подарунок Слобожанщині від викладачів-художників, які подарували щедрість своєї душі та таланту. Але й для художника виставка є не менш цінним подарунком. Від усієї душі бажаю успіхів на вашій прекрасній хоча й дуже нелегкій творчій стезі».

Звертаючись до присутніх, Тамара Самоварова, директор ОНМЦПК, заслужений працівник культури України, яка є автором проекту, зазначила, що з року в рік виставки стають цікавішими, зростає рівень майстерності їх учасників. «Цьогорічна виставка у стінах художнього музею, певною мірою, є підсумковою. Але сам проект не завершується, і ви зможете й надалі показувати свої роботи, хоча формат та наповнення проекту зазнає змін. Тож бажаю всім вам творити!». Тамара Михайлівна подякувала усім, хто забезпечив організаційну складову проведення заходу, - співробітникам музею та працівникам ОНМЦПК та нагадала, що кожному учаснику виставки підготовлений електронний варіант каталогу представлених робіт.

З вітаннями до учасників виставки звернулися головний спеціаліст Департаменту культури та туризму Валентина Стецюк, головний бібліотекар-методист спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського Марина Вострікова, молодший науковий працівник Харківського художнього музею Наталія Осіченко та директор Харківського художнього училища Костянтин Савченко.

Щира зацікавленість перших відвідувачів - колег, друзів художників, їх учнів, які прийшли розділити радість знакової події та привітати майстрів пензля, засвідчили, що впродовж наступних трьох тижнів експозиція буде привертати таку ж велику увагу харків’ян.

Нагадуємо, що виставка з поетичною назвою «Таємниці душі важко збагнути, ще важче пізнати…"  триватиме всі новорічні та різдвяні свята - до 15 січня 2015 року. Її безкоштовно можуть відвідати усі охочі, завітавши до Харківського художнього музею (робочий час: 10.00-16.00, вихідний 1 та 7 січня). Запрошуємо на перегляд!

 

Автор Раїса КравченкоЧитайте также