Знайдено скульптуру хеттського царя

Хеттський цар важить півтори тонни
Міжнародна археологічна експедиція знайшла на сході Туреччини півтораметрову скульптуру хеттського царя.
Імовірно ця статуя зображує владику колись могутньої імперії, яка розташовувалася на території Малої Азії. Сьогодні ці землі належать сучасній Туреччині та Сирії. 


Хеттський цар важить півтори тонни. В руках у нього спис і колос - як символи війни та землеробства. Статуя зроблена із сірого базальту і майже не зруйнована часом. Ще одні археологічні розкопки проходять на території стародавнього міста Тлоса, що належав області Лікія. Його заснування відноситься до 2000-го року до нашої ери. Тлос називали «найбільш блискучою митрополією Лікійського союзу». Був він і спортивним центром. Збереглися руїни стадіону, побудованого в другому столітті до нашої ери. Головна визначна пам'ятка - акрополь. Також в Тлосі зберігся амфітеатр - монументальна споруда, прикрашене цікавим різьбленням по каменю.

 «Це був один з найбільших міст стародавнього світу. Тлос цікавий тим, що порушує уявлення про міста середземномор'я. Зазвичай вони розташовувалися на березі моря. Тлос - рідкісний випадок, коли місто знаходиться далеко від узбережжя », - розповідає професор Токійського університету Сатосі Драно (Японія).


Читайте также