Military Tattoo в Единбурзі

Фестиваль військових оркестрів Military Tattoo
Шотландський Единбург у владі звуків барабанів і волинок, сюди з'їхалися тисячі військових. Ні, шотландці не готуються до війни - просто в Единбурзі розпочався фестиваль військових оркестрів.
Як з'ясувалося, люди в погонах цілком можуть створювати яскраве шоу. 


Фестиваль військових оркестрів Military Tattoo. Це єдине місце в світі, де можна почути злагоджену гру до п'ятисот волинщиків одночасно. Музиканти представляють різні групи. В кожній є диригент. Для Джона Мітчела це вже шостий фестиваль військових оркестрів. Диригувати він став 10 років тому, а все завдяки власному слуху. Відрізнити диригента шотландських волинщиків просто - він завжди попереду оркестру, в руках у нього довгий жезл.

Джон Мітчел, диригент:

- Коли я наближаю жезл до себе - це знак волинщиків, що слід рухатися за мною. При цьому я уважно слухаю гру кожної волинки. Головне, все робити в такт.

Всі волинщики - бойові офіцери. Майже у кожного - нагороди. Для них фестиваль в Единбурзі - не змагання, а скоріше розвага.

Річ Гріздейл, волинщик групи Blackwatch:

- Я і мої хлопці в жовтні минулого року повернулися з Афганістану. Там у нас грати часу не було. Зараз же у нас його вдосталь - і ми його витрачаємо на репетиції.

Коли над замком заходить сонце - лунає стукіт барабанів і звуки труб. Відкривають фестиваль традиційно - місцеві музиканти яскравою ходою. Щороку сюди з'їжджаються 200 000 глядачів, а квитки на шоу розкуповують за кілька місяців до початку.

На фестиваль військових оркестрів приїхали учасники майже з усіх континентів планети. Свою майстерність в стінах Единбурзького замку вони будуть показувати ще цілий тиждень.

Військові можуть дивувати і заряджати енергією. Глядачі зриваються зі своїх місць і довго аплодують кожній групі. 

Організатор фестивалю генерал Девід Олфрі - справжній шотландець і далекий родич британської королеви. Він виходець з клану Стюартів. Для нього фестиваль цього року особливий - він присвятив його Єлизаветі Другій.

Девід Олфрі, організатор фестивалю:

- Цього року ми святкуємо 60 років з дня сходження на престол королеви Єлизавети Другої. І музика, яку ви зараз чуєте, це та композиція, яка звучала в день її коронації у Вестмінстерському абатстві. Чудова музика.

На честь королеви музика та гімни в Единбурзі будуть звучати ще цілий тиждень. А вже наприкінці фестивалю оголосять самий віртуозний військовий оркестр.

Кращого визначить,за традицією, глядач.


Читайте также