Young Euro Classic - 2012

Young Euro Classic,Тут грає майбутнє
Кожне літо Берлін кличе в гості найкращі молодіжні оркестри світу. На нинішньому фестивалі Young Euro Classic, що проходить під девізом "Тут грає майбутнє!", за звання кращої музичної команди планети б'ються 1400 молодих талантів.

Щоб приняти участь у престижному музичному дійстві, музиканти Свердловській філармонії навіть кинули клич землякам, які й зібрали їм на дорогу кругленьку суму.

Глядачі, які очікували від Young Euro Classic низки звичайних класичних концертів, зрозуміли, що помилялися, вже на відкритті форуму. Там їх зустріли 90 музикантів молодіжного оркестру MIAGI з ПАР, які поряд з творами чеського романтика Дворжака і французького імпресіоніста Дебюссі виконали джазові твори американців Гершвіна та Бернстайна. Європа, США, Південна Америка - вже в перші дні фестивалю його географія розтягнулася на три континенти, а берлінське повітря буквально просочилося експериментальним духом. Так, днями фестивальній публіці представили проект "Young Euro Classic Featuring African Jazz" - своєрідний коктейль з класичної музики, джазу і африканських ритмів. Твори Шумана та Брамса, Рахманінова і Прокоф'єва, Стравінського та Губайдулліної - більше 20 концертів протягом двох з половиною тижнів дають юні музиканти з 14 країн: Франції, Іспанії, Нідерландів, Сінгапуру, Туреччини, Вірменії ... Інтернаціональні колективи - Європейський об'єднаний молодіжний оркестр і Фестивальний оркестр землі Шлезвіг-Гольштейн - в залі берлінського Концертхаус зустрічають особливо тепло.

Прем'єрна родзинка цього року чекає на глядачів 9 серпня, коли інтернаціональна команда музикантів з Центральної консерваторії Пекіна і німецької кузні талантів Villa Musica з Рейнланду-Пфальца вийде на сцену разом з танцюристами. Під музику німецьких та китайських композиторів будуть виступати солісти Молодіжного балету Джона Ноймаєр. Іншим цвяхом програми обіцяв бути виступ прославленої піаністки Міхаели Урсулеси з Румунським молодіжним оркестром. Але 2 серпня, за два дні до концерту, у Відні обірвалося життя артистки - в берлінському Концертхаус грали в пам'ять про талановиту співвітчизниці.

А в Свердловській філармонії почали готуватися до поїздки в Берлін ще в січні, ініціювавши акцію "Мільйон для Уральського молодіжного симфонічного оркестру". Успіх затії, що приніс в скарбничку музикантів на 300 000 рублів більше необхідної суми, на думку організаторів, пояснюється тим, що за допомогою звернулися безпосередньо до любителів музики. А на концерті скрипаля Дмитра Когана було зібрано 200 000 рублів - самий солідний внесок юним оркестрантам. 8 серпня Свердловська філармонія представить у Берліні свою інтерпретацію творів Чайковського, Римського-Корсакова і Шостаковича.Читайте также