В Единбурзі стартував Міжнародний культурний форум

Міжнародний культурний форум
В Единбурзі стартував Міжнародний культурний форум.

Единбурзький міжнародний культурний форум (Edinburgh International Cultural Summit) відкрився сьогодні в столиці Шотландії. У роботі дводенної конференції беруть участь глави профільних міністерств із понад 40 держав.

Як заявив міністр культури РФ Володимир Мединський, який очолює російську делегацію, "2014 планується, як Рік культури Росії у Великобританії і Великобританії в Росії". "Передбачається велика програма культурних обмінів з метою краще дізнатися і традиційну, і сучасну культуру наших країн. Для нас це дуже важливо, з точки зору відносин з Великобританією - історично складних, - наголосив міністр. - Тому нам дуже важливо, щоб культурна дипломатія при нагоді зіграла свою роль".

Програма форуму, який проходить у стінах будівлі парламенту Шотландії з 13 по 14 серпня, будується навколо трьох стратегічних напрямів, повідомили організатори. Сьогодні головною темою обговорення стала "роль мистецтва в поглибленні і розширенні розуміння складних взаємин між культурами і націями". У ході дискусій у другий день форуму планується обмін думками з таких питань, як збереження приватної та державної підтримки в цій сфері, а також підготовка кадрів для творчої індустрії і роль технологій. Крім офіційних осіб, у зустрічі візьмуть участь "видатні художники, артисти, фылософи, а також ті, хто залучений у формування культурної політики".

Головними організаторами заходу виступають уряд Сполученого Королівства, уряд Шотландії, оргкомітет Міжнародного фестивалю мистецтв в Едінбурзі і Британська рада.


Читайте также