Новини з Червоної планети

Новини з Червоної планети

Марсоходу Curiosity ще належить зробити свій перший крок на поверхні Марса, але вчені вже намітили можливі маршрути для проїзду по горах Червоної планети.З моменту посадки минулого тижня в кратері Гейл, в районі марсіанського екватора, бортові комп'ютери атомного марсхода були зайняті перевіркою стану справності всіх приладів і функцій. Він приземлився приблизно в п'яти милях від гори Куля, де, згідно з даними вчених, були виявлені сліди наявності води в минулому.

Його кінцевою метою було взяття проб з нижніх схилів гори, що дають можливість визначити причини сприятливості середовища для форм мікробіотичного життя.

Вчені детально вивчали фотографії місця посадки Curiosity, і, за їхніми словами, усипана галькою місцевість в районі приземлення змінюється більш важкою для переміщення марсохода, міцною породою в районі гори Шарп.

Вчені визначили півдюжини потенційних шляхів через марсіанські пагорби і гори, що нагадують гори на південному заході Сполучених Штатів. За попередніми оцінками, подорож займе близько року. На шляху марсохід буде робити зупинки для вивчення фрагментів скель і грунту.

Curiosity тільки закінчив оновлення своїх комп'ютерів, і тепер планується проведення першого короткого тест-драйву. Перш ніж повністю передати контроль над діями марсохода вченим, інженери повинні ще перевірити справність робота-маніпулятора і бурових установок.

На Марсе мы были бы как дома..." 

Curiosity ищет жизнь на Марсе (ФОТО) 

Фотография поверхности Марса 

Семь минут ужаса или Есть ли жизнь на Марсе? Читайте также