«Mons Pius» та VII «КіноЛев» відкрили провулок Параджанова у Львові.

провулок параджанова


22-26 серпня 2012 року у Львові проходить VII Міжнародний фестиваль незалежного кіно «Кіно лев». Цьогоріч фестиваль обрав своїм патроном видатного режисера Сергія Параджанова – вірмена, народженого у Грузії,  вільного і великого творця українського кіно.


У переддень фестивалю, 21 серпня о 18.30., у Вірменському дворику відбулося урочисте найменування провулку іменем Сергія Параджанова та прес-конференція за участю представників «КіноЛева» і кнайпи «Mons Pius», що долучилась до цієї події. З нагоди відкриття «Mons Pius» організувала для гостей о 19.00. передпоказ фільму Романа Ширмана «Небезпечно вільна людина».

На відміну від багатьох інших трагедійних кінотворів про Параджанова, цей фільм – «весела історія про винахідливого художника». «Фільм вийшов живий, легкий і вишуканий. Умовний, як східний тост. І, знову ж таки, як східний тост, самодостатній. Йому треба просто радіти. Не мудрувати, не препарувати його, а як на путящому застіллі додавати власні небилиці про леґендарного мистця.»( Л.Лємєшева, KINO-KOLO )

Особливим гостем VII «КіноЛева» є Левон Григорян – вірменський актор, сценарист та режисер, асистент і учень Параджанова, автор книг про нього, і навіть рятівник його творчого спадку.

 Як твердить сам режисер, робота з Параджановим стала для нього «третім університетом»: він написав дві книги про Сергія Параджанова та його кіно, а також зняв п’ять кінофільмів, три з яких будуть показані на цьогорічному фестивалі «КіноЛев».

Музичні арт-увертюри «КіноЛева»

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ КІНОЛЕВ 2012


В кінці серпня у Львові відбудеться щорічний фестиваль «КіноЛев»Читайте также